Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Звернення Молодіжної ради Профспілки працівників охорони здоров’я України

15.07.2010№ 01-177

   
Президентові України Януковичу В. Ф.                              
                                             
             Шановний Вікторе Федоровичу!

Молодіжна рада Профспілки працівників охорони здоров’я України, яка представляє молодь медичної спільноти, звертається до Вас, як до Глави нашої держави, з проханням приділити особисту увагу низці невирішених життєвоважливих питань галузі охорони здоров’я, які унеможливлюють її подальший розвиток.

Останнє десятиліття жваво дискутується питання реформування медичної галузі, здійснюються окремі, незавжди послідовні, кроки в даному напрямі, залучаються колосальні адміністративні та матеріальні ресурси. Однак, будь-які реформи ніколи не зможуть бути втілені в життя без підтримки самих працівників, особливо серед молоді, яка є найактивнішою і найвпливовішою частиною суспільства, а головне, поки професія медичного працівника не відновить свій соціальний статус! Погодьтесь, що без кардинальних змін у ставленні до працівників охорони здоров’я та галузі в цілому, сьогодні є об’єктивно неможливим впровадити будь-які позитивні зрушення.
Тривалий час заробітна плата працівників  галузі найнижча серед інших галузей економіки,  не забезпечує елементарних життєвих потреб людини та принижує професійну гідність медичних працівників. Ситуація  ускладнюється відсутністю належного матеріального забезпечення та фінансування. Посадовий оклад молодого фахівця – лікаря з 1.07.2010р.  складає 1037-1123 грн., а стипендія студента-медика становить 530 грн.

Відсутні дієві механізми вирішення «житлового питання» як для працюючої молоді, так і студенства: працівники не забезпечуються житлом, приватизовані майже всі гуртожитки, не розглядається питання надання житла за договорами найму, згорнуті програми довгострокового кредитування, а заробітна плата медичного працівника не дозволяє йому придбати житло самостійно.

Сьогодні держава жодним чином не підтримує молодих спеціалістів медиків та не стимулює до продуктивної праці. Як наслідок, різко впав престиж праці лікаря,  молоді люди не йдуть працювати в практичну охорону здоров’я.

Як не прикро констатувати, але Україна сьогодні залишається донором медичних кадрів для розвинутих країн світу, щорічно втрачаючи понад 6000 медичних працівників. І такий брак кадрів не покривається навіть за рахунок щорічних випусків вітчизняних медичних вищих навчальних закладів. Галузь катастрофічно старішає. Так, первинну медичну допомогу, що є набільш необхідною та приорітетною у збереженні здоров’я населення, як правило, надають працівники передпенсійного та пенсійного віку, яких також залишається обмаль. В той же час постійно зростає кількість небезпечних для людей захворювань (туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гепатити, пандемічні віруси тощо). Виникає закономірне питання: «Хто буде працювати та лікувати українців через 5-10 років?». 
Просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, почути думку молоді галузі охорони здоров’я України!

Ми готові працювати та спільно з владою докласти всіх зусиль задля нагального вирішення порушених питань та зміни державницького ставлення до проблем працівників галузі охорони здоров’я України.  

З повагою

Голова Молодіжної Ради  С. А. Кубанський  

Приймальня


немає новин.

Календар подій

Попередні July - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01020304050607
08091011121314
151617192021
22232425262728
293031 

Фотодокументи