Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

На допомогу членським організаціям

Про поширення відомостей, які дискредитують профспілку, принижують її ділову репутацію, та оскарження неправомірних дій посадових осіб

У випадках поширення відомостей, які порочать ділову репутацію профспілки, шляхом розміщення інформації на сторінках друкованих засобів масової інформації, в Інтернеті слід звернути увагу на наступне.

 • Згідно зі статтею 94 ЦК України профспілка є юридичною особою, має право на недоторканність її ділової репутації, на таємницю кореспонденції, на інформацію та інші особисті немайнові права, які можуть їй належати.

 • Ділова репутація – це сукупність підтвердженої інформації про особу, що дає можливість зробити висновок про професійні та управлінські здібності такої особи, її порядність та відповідність її діяльності вимогам закону (стаття 2 Закону України «Про банки і банківську діяльність»).

 • Відповідно до пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28.09.1990 N7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» до відомостей, що ганьблять особу, слід відносити ті з них, які принижують честь, гідність і ділову репутацію громадянина або організації в громадській думці чи думці окремих громадян з точки зору додержання законів, загальновизнаних правил співжиття та принципів людської моралі.

 • Під поширенням відомостей слід розуміти опублікування їх у пресі, передачу по радіо, телебаченню, з використанням інших засобів масової інформації, викладення в характеристиках, заявах, листах, адресованих іншим особам, повідомлення в публічних виступах, а також в іншій формі невизначеному числу осіб або хоча б одній особі.

 • Поширенням відомостей також є вивішування (демонстрація) в громадських місцях плакатів, лозунгів, інших творів, а так само розповсюдження серед людей листівок, що за своїм змістом або формою ганьблять честь, гідність або ділову репутацію громадянина або організації.

 • Особисті немайнові права юридичної особи захищаються відповідно до глави 3 ЦК України, тобто згідно зі статтею 16 зазначеного Кодексу кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

 • Відповідно до п. 3 статті 277 ЦК України негативна інформація, поширена про профспілку, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.

 • Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію.

 • Згідно зі статтею 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» юридичні особи, а також їх законні представники мають право вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ним спростування поширених про них відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність.

 • Якщо редакція не має доказів того, що опубліковані нею відомості відповідають дійсності, вона зобов'язана на вимогу заявника опублікувати спростування їх у запланованому найближчому випуску друкованого засобу масової інформації або опублікувати його за власною ініціативою.

 • Крім того, статтею 23 ЦК України також передбачено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода, зокрема, полягає у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

 • Відповідно до змісту п.16 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2007 року спори, що виникають між суб'єктами інформаційних відносин, підвідомчі господарським судам, якщо обома їх сторонами є особи, визначені у статті 1 ГПК України.

 • Звертаємо увагу, що відповідно до статті 258 ЦК України щодо вимог про спростування недостовірної інформації, поміщеної у засобах масової інформації, встановлено строк позовної давності в один рік.

 • Оскарження неправомірних дій роботодавців, посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснюється в судовому порядку.

 • Під неправомірними діями слід розуміти втручання у статутну діяльність профспілок, порушення законодавства про працю, умов колективного договору, законодавства про профспілки.

 • У разі оскарження дій чи бездіяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб необхідно звертатися до відповідного адміністративного суду. Строк для звернення за захистом прав, свобод та інтересів особи у цьому випадку відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України – один рік.

 • Якщо оскаржуються неправомірні дії інших юридичних осіб, то згідно зі статтею 12 Господарського процесуального кодексу України необхідно звертатися до господарського суду. Строк звернення – один рік.

Приймальня


немає новин.

Календар подій

Попередні June - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
03040506070809
10111213141516
171819202122
24252627282930

Фотодокументи