Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

На допомогу членським організаціям

Про поширення відомостей, які дискредитують профспілку, принижують її ділову репутацію, та оскарження неправомірних дій посадових осіб

У випадках поширення відомостей, які порочать ділову репутацію профспілки, шляхом розміщення інформації на сторінках друкованих засобів масової інформації, в Інтернеті слід звернути увагу на наступне.

 • Згідно зі статтею 94 ЦК України профспілка є юридичною особою, має право на недоторканність її ділової репутації, на таємницю кореспонденції, на інформацію та інші особисті немайнові права, які можуть їй належати.

 • Ділова репутація – це сукупність підтвердженої інформації про особу, що дає можливість зробити висновок про професійні та управлінські здібності такої особи, її порядність та відповідність її діяльності вимогам закону (стаття 2 Закону України «Про банки і банківську діяльність»).

 • Відповідно до пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28.09.1990 N7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» до відомостей, що ганьблять особу, слід відносити ті з них, які принижують честь, гідність і ділову репутацію громадянина або організації в громадській думці чи думці окремих громадян з точки зору додержання законів, загальновизнаних правил співжиття та принципів людської моралі.

 • Під поширенням відомостей слід розуміти опублікування їх у пресі, передачу по радіо, телебаченню, з використанням інших засобів масової інформації, викладення в характеристиках, заявах, листах, адресованих іншим особам, повідомлення в публічних виступах, а також в іншій формі невизначеному числу осіб або хоча б одній особі.

 • Поширенням відомостей також є вивішування (демонстрація) в громадських місцях плакатів, лозунгів, інших творів, а так само розповсюдження серед людей листівок, що за своїм змістом або формою ганьблять честь, гідність або ділову репутацію громадянина або організації.

 • Особисті немайнові права юридичної особи захищаються відповідно до глави 3 ЦК України, тобто згідно зі статтею 16 зазначеного Кодексу кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

 • Відповідно до п. 3 статті 277 ЦК України негативна інформація, поширена про профспілку, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.

 • Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію.

 • Згідно зі статтею 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» юридичні особи, а також їх законні представники мають право вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ним спростування поширених про них відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність.

 • Якщо редакція не має доказів того, що опубліковані нею відомості відповідають дійсності, вона зобов'язана на вимогу заявника опублікувати спростування їх у запланованому найближчому випуску друкованого засобу масової інформації або опублікувати його за власною ініціативою.

 • Крім того, статтею 23 ЦК України також передбачено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода, зокрема, полягає у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

 • Відповідно до змісту п.16 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2007 року спори, що виникають між суб'єктами інформаційних відносин, підвідомчі господарським судам, якщо обома їх сторонами є особи, визначені у статті 1 ГПК України.

 • Звертаємо увагу, що відповідно до статті 258 ЦК України щодо вимог про спростування недостовірної інформації, поміщеної у засобах масової інформації, встановлено строк позовної давності в один рік.

 • Оскарження неправомірних дій роботодавців, посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснюється в судовому порядку.

 • Під неправомірними діями слід розуміти втручання у статутну діяльність профспілок, порушення законодавства про працю, умов колективного договору, законодавства про профспілки.

 • У разі оскарження дій чи бездіяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб необхідно звертатися до відповідного адміністративного суду. Строк для звернення за захистом прав, свобод та інтересів особи у цьому випадку відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України – один рік.

 • Якщо оскаржуються неправомірні дії інших юридичних осіб, то згідно зі статтею 12 Господарського процесуального кодексу України необхідно звертатися до господарського суду. Строк звернення – один рік.

Приймальня


Новини

05.03.21
Вітання із Міжнародним жіночим днем – 8 БЕРЕЗНЯ
18.01.21
Профспілка виступає проти грабіжницьких тарифів!
14.01.21
Звернення Профспілки
11.01.21
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій
усі новини

Календар подій

Попередні March - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
01020304050607
091011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Фотодокументи