Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

06.04.2017

"Ні" абонплаті за газ

04.04.2017 № 03-03/115

 

Прем’єр - міністру України

Гройсману В.Б.

 

Голові Національної комісії, що

здійснює державне регулювання у

сферах енергетики та комунальних послуг

Вовку Д.В.

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Дмитре Володимировичу!

 

Профспілка працівників охорони здоров’я України звертається до вас з приводу ухваленого 28 березня 2017 року рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу».

Грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, принципами соціального діалогу, НКРЕКП, без обговорення з соціальними партнерами вкотре ухвалено рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.

Вартість транспортування газу газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата») розраховується, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача. Згідно з аналізом, проведеним фахівцями, рішення про введення абонплати призведе до зростання платежів за газ для різних категорій споживачів від 1,3 до 3 разів, що є неприпустимим, оскільки стосуватиметься декількох мільйонів домогосподарств. Найбільш постраждають мешканці багатоквартирних будинків, які використовують газові плити та централізоване опалення (таких - 4 млн. 467 тис., або 35% населення).

Згідно зі статтею 9 Закону України «По ціни і ціноутворення» Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади послідовно вживають заходів щодо забезпечення соціальних гарантій населенню, насамперед малозабезпеченим сім’ям, шляхом запровадження системи компенсаційних виплат у зв’язку зі зростанням цін. Проте послуги з транспортування та розподілу природного газу не відносяться до переліку житлово-комунальних послуг і на даний вид платежу не поширюється програма житлових субсидій.

Разом з тим, за даними останнього звіту ПРООН щодо людського розвитку понад 60% населення України знаходяться за межею бідності. Через низьку платоспроможність громадян оплата вартості житлово-комунальних послуг для переважної більшості сімей українців стала непосильним тягарем, що призвело до зростання боргових зобов’язань населення перед надавачами таких послуг. Так, обсяг заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг та електроенергії на кінець лютого 2017 року склав 29,5 млрд. грн. (у т.ч. зі сплати за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 11,9 млрд. грн, за газопостачання - 10,0 млрд. грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 2,5 млрд. грн, за централізоване водопостачання та водовідведення - 1,4 млрд. грн, за вивезення побутових відходів - 0,4 млрд. грн, за електроенергію - 3,3 млрд. грн.), проти 13,7 млрд. грн. на початок 2016 року.

Звертаємо також увагу, що в Державному бюджеті України на 2017 рік не передбачено впродовж року підвищення розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС.

З кожним підвищенням цін і тарифів у житлово-комунальній сфері зазначені проблеми лише загострюються, а у суспільстві зростає невдоволення політикою держави з окреслених питань.

З огляду на викладене, Профспілка звертається з проханням втрутитися в ситуацію, розглянути за участю представників Сторін соціального діалогу правомірність рішення про введення абонентської плати за постачання газу, а також не допускати зростання сумарної вартості газу для окремих категорій побутових споживачів без запровадження системи компенсаційних виплат.

З повагою

Голова Профспілки В.М. Коваль  
 Приймальня


Новини

21.09.17
ЗМІ про акцію
21.09.17
Всеукраїнська акція протесту
21.09.17
Американські лікарі Львівським дітям
21.09.17
Медики Львова підтримали Всеукраїнську акцію
усі новини

Календар подій

Попередні September - 2017 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 010203
04050607080910
11121314151617
181920222324
252627282930 

Фотодокументи