Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Детальніше

15.10.2019

Представники Профспілки взяли участь у зустрічі Міжнародної організації праці та Інтернаціоналу громадського обслуговування

7-8 жовтня 2019 року представники Професійної спілки працівників охорони здоров'я України взяли участь у Зустрічі, організованій Міжнародною організацією праці (ILO) та Інтернаціоналом громадського обслуговування (IPS) для професійних спілок сектору охорони здоров'я Східної Європи та Центральної Азії «Загальне медичне обслуговування та основоположні принципи права у сфері праці».

Представники Вірменії, Азербайджану, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану та України мали нагоду заслухати тематичні доповіді Генерального секретаря IPS Рози Паванеллі, спеціаліста з питань охорони здоров'я та соціального обслуговування IPS Баба Айе та спеціаліста з діяльності працівників Бюро МОП для країн Східної Європи та Центральної Азії Гоча Александрія.

Країни-учасники представили національні доповіді з питань охорони здоров'я та соціального сектору, прав профспілок, доступності медичного обслуговування, приватизації державного сектору медичного обслуговування та інших проблем. Основними викликами трудовим та професійним правам працівників сфери охорони здоров'я у країнах регіону є:

1). Приватизація послуг з медичного обслуговування, зниження ролі держави у системи охорони здоров'я, і, як наслідок, погіршення умов праці працівників. Податкові пільги для транснаціональних корпорацій з метою залучення іноземних інвестицій подекуди призводять до збільшення навантаження на суспільство та державний бюджет внаслідок недоотримання податків. Досвід державно-приватного партнерства у Великобританії засвідчив зниження потенціалу однієї з кращих у Західній Європі систем охорони здоров’я (зазначену думку поділяє Міжнародний валютний фонд). Негативним щодо забезпечення трудових та соціально-економічних прав медичних працівників є і досвід окремих країн з передання закладів охорони здоров'я у концесію. Наприклад, якщо система охорони здоров'я побудована на оплаті за кількість наданих послуг, приватні заклади охорони здоров'я прагнуть надати максимальну кількість найдешевших (малозатратних) послуг з метою досягнення максимального обсягу їх надання. Крім того, за інформацією делегації з Грузії, економічне зростання на 12-13 % у країні за рахунок залучення іноземних інвестицій супроводжувалося одночасним зниженням кількості зайнятого населення. Генеральним секретарем IPS також наголошено, що основною причиною дефіциту фінансування національних систем охорони здоров'я є несплата податків, а не недостатній рівень видатків на галузь. Як свідчить досвід, найкращі системи охорони здоров'я у країнах з високими податками та податковою дисципліною (наприклад, скандинавських країнах).

2). Порушення права на свободу об’єднання у профспілки (примушування до вступу або виходу з профспілки, переходу в лояльні або підконтрольні роботодавцям та/або владі профспілки);

3). Насильство на робочому місці, як фізичне так і психологічне (т.з. «адміністративний буллінг»), а також агресивні дії пацієнтів, їх родичів, наркозалежних осіб (з метою незаконного отримання наркотичних засобів);

4).Трудова міграція внаслідок відсутності (неконкурентності) ефективних національних соціально-економічних стимулів для медичних працівників.

Представник МОП Гоча Александрія нагадав, що у поточному році у всьому світі відзначається 100-річчя заснування Міжнародної Організації Праці (МОП), яка «володіє мандатом на просування соціальної справедливості».

Так, під час ювілейної 108-ої сесії МОП у Женеві (Швейцарія) прийнято перші в історії конвенцію та відповідні рекомендації, спрямовані на протидію насильству і домаганням в сфері праці, а також Декларацію сторіччя МОП про майбутнє сфери праці, в якій намічено шлях до заснованого на інтересах людей майбутнього сфери праці.

Спікером також наголошено, що незважаючи на те, що на сьогоднішній день Конвенція не ратифікована країнами – учасниками Зустрічі (зокрема Україною), положення вказаних документів можуть успішно застосовуватися у національних практиках, зокрема і через їх популяризацію та лобіювання профспілками.

Відділ правової роботи Профспілки



Приймальня


Новини

12.05.25
Всесвітній день медичної сестри та медичного брата
28.04.25
Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі 2025
26.03.25
Постанови Виконавчого комітету Профспілки від 19.03.2025 року
усі новини

Календар подій

Попередні February - 2020 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Фотодокументи