|
Оплата праці сумісників
Оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу. Оскільки в державних закладах охорони здоров’я працю оплачують не за виконану норму роботи, а за відпрацьований робочий час, то сумісник може отримувати додаткову заробітну плату за 0,5; 0,25 або за меншу ставку. Слід пам’ятати, що робота за сумісництвом — це інша робота і графіки роботи та табель обліку робочого часу складаються окремо від основної роботи, навіть якщо працівник працює за сумісництвом в одній установі охорони здоров’я.
Одержана за роботу за сумісництвом заробітна плата при підрахунку середнього заробітку за основною роботою не враховується, окрім окремих категорій працівників, а саме:
учителів та викладачів, які працюють у кількох середніх загальноосвітніх, професійних та інших навчально-освітніх, а також вищих навчальних закладах, прирівняних до них за оплатою праці працівників; педагогічних працівників дошкільних виховних, позашкільних та інших навчально-виховних закладів (як в одному, так і в кількох); медичних і фармацевтичних працівників лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних установ охорони здоров’я, аптек, установ соціального забезпечення, дитячих будинків, шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, а також для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, дитячих дошкільних виховних закладів, медико-соціальної експертизи; сестер милосердя товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця України.
Ця норма була актуальною, коли існували обмеження в оплаті листків непрацездатності, бо для більшості категорій працівників їх оплачували, не враховуючи оплату праці за сумісництвом. Тепер листки непрацездатності оплачують усім категоріям працівників однаково і за основною роботою, і при роботі за сумісництвом.
Крім того, у середню заробітну плату зазначеним працівникам зараховується додаткова оплата за роботу, яка не є сумісництвом (див. нижче перелік робіт, що не є сумісництвом).
|
|
|
|