Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

I. Загальні положення

І. Загальні положення

1.  Професійна спілка працівників охорони здоров’я України (далі – Профспілка) є всеукраїнською неприбутковою громадською самоврядною організацією, яка об’єднує на добровільній основі громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання), які працюють в юридичних особах будь-якої форми власності та організаційно-правової форми, що здійснюють медичну, санаторно-курортну, фармацевтичну та іншу діяльність в сфері охорони здоров’я (далі – Заклад охорони здоров’я) та суміжних сферах діяльності; навчаються або працюють в навчальних закладах різних рівнів акредитації, що здійснюють підготовку фахівців з медичної або фармацевтичної освіти (далі – Навчальний заклад); а також осіб, які проводять господарську діяльність з медичної (фармацевтичної) практики  як фізична особа-підприємець.

2. Профспілка створена і діє відповідно до Конституції України, Законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про соціальний діалог в Україні»,  інших нормативно-правових актів, норм міжнародного права та цього Статуту.

3. Профспілка незалежна від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, роботодавців, організацій роботодавців та їх об’єднань, громадських об’єднань, політичних партій, їм не підзвітна і не підконтрольна.

4. Профспілка будує відносини з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, роботодавцями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями, різними громадськими об’єднаннями та іншими профспілками і їх об’єднаннями на основі принципів соціального партнерства, самостійності, взаєморозуміння, дотримання норм законів і договорів.

5. Профспілка має право на добровільних засадах входити в об’єднання профспілок України (асоціації, ради, федерації, конфедерації тощо) та вільно виходити з них, взаємодіяти з іншими профспілками з метою виконання спільних завдань щодо соціально-економічного та правового захисту членів Профспілки, зберігаючи при цьому свою повну організаційну та фінансову самостійність.

6. Профспілка виступає за встановлення  та розвиток співробітництва між профспілками та профспілковими об’єднаннями інших країн, може бути членом міжнародних професійних спілок та організацій, діяльність яких спрямована на  об’єднання та соціальний захист працівників сфери охорони здоров’я.

7. У Профспілці, її організаціях не допускається створення і діяльність партій та рухів.

8. Профспілка визнає і дотримується  конституційного права на вільне волевиявлення і власну громадянську позицію кожного члена Профспілки, яке здійснюється через вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, референдуми та інші форми безпосередньої демократії.

9. Діяльність Профспілки будується на демократичних засадах і ґрунтується на принципах:

1) добровільності вступу до Профспілки і виходу з неї, рівності всіх членів Профспілки;

2) виборності (делегування) представників до виборних профспілкових органів (далі – Виборні органи), їх підконтрольності, звітності і відповідальності перед організаціями, що їх обрали, та вищестоящими Виборними органами;

3) підпорядкованості нижчестоящих Виборних органів вищестоящим;     

         4) поєднання колегіальності в роботі з персональною відповідальністю керівників і членів Виборних органів за виконання прийнятих рішень;

5) гласності в роботі Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки. Інформація щодо статутних і програмних документів, фінансової діяльності Профспілки, рішень, прийнятих її органами, є загальнодоступною для всіх членів Профспілки;

         6) свободи дискусій на стадії обговорення питань і обов’язковості виконання рішень вищестоящих Виборних органів для нижчестоящих;

         7) дотримання внутрішньопрофспілкової дисципліни, підпорядкування меншості більшості;

         8) поваги до думки меншості, її права на захист своєї позиції;

9) права вищестоящого Виборного органу на скасування рішень нижчестоящих Виборних органів, якщо вони суперечать законодавству та Статуту Профспілки.

10. Профспілка, організації Профспілки є юридичними особами, мають самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки (в тому числі валютні) в установах банків.

         11. Профспілка має свою символіку (гімн, прапор, емблему тощо), що підлягає реєстрації та обліку в порядку, встановленому чинним законодавством України, власні нагороди та заохочення, положення про них, що затверджується Центральним комітет Профспілки.  

         12. Профспілка має печатку, бланки, штампи зі своєю символікою та найменуванням, що відповідають єдиним зразкам, затвердженим Президією Профспілки.  

13. Профспілка та її організації здійснюють свої повноваження як юридична особа та набувають цивільних прав і беруть на себе цивільні обов’язки через свої  Виборні органи, які діють у межах прав, наданих  законом та цим Статутом.

14. Для забезпечення роботи Виборних органів Профспілки, організацій Профспілки з організаційних, правових, інформаційних, аналітичних, матеріально-технічних та інших питань може створюватися виконавчий апарат Профспілки, її організацій.

15. Первинні профспілкові організації, районні, міські, обласні, республіканська організації Профспілки  набувають статусу юридичних осіб

відповідно до чинного законодавства, на підставі зареєстрованого  Статуту Профспілки та повідомлення про належність до цієї Профспілки відповідного управління юстиції, а також роботодавця.

16. Найменування  Профспілки:

1. Українською мовою:

повне – Професійна спілка працівників охорони здоров’я України;

скорочене - Профспілка працівників охорони здоров’я України, ППОЗУ.

2. Російською мовою:

повне  – Профессиональный союз работников здравоохранения Украины;

скорочене - Профсоюз работников здравоохранения Украины, ПРЗУ.

3. Англійською  мовою:

повне - Health Workers' Union of Ukraine.

скорочене – HWUU.

17. Місцезнаходження Виборних органів Профспілки: 01012, м. Київ, майдан Незалежності, 2.

Приймальня


Новини

18.06.21
Вітаємо з Днем медичного працівника!
12.05.21
ЗВЕРНЕННЯ ПРОФСПІЛКИ
12.05.21
12 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ
07.05.21
Привітання з Днем пам’яті та примирення і Днем перемоги у Другій світовій війні
усі новини

Календар подій

Попередні July - 2021 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2628293031 

Фотодокументи