Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Виборні органи

Виступ Голови Профспілки  Коваль В.М. на пленарному засіданні  Верховної Ради України 20.05.2009 р.

Шановний Головуючий! Шановні народні депутати! Шановні учасники парламентських слухань!

Невід’ємною передумовою успішного соціально-економічного  розвитку будь-якого суспільства є міцне здоров’я його громадян, в збереженні якого особливу роль відіграє система охорони здоров’я.

Основним елементом в цій системі є медичний працівник, самовідданна, майже безкоштовна праця, якого забезпечує сьогодні її функціонування.

Намагання  влади особливо в умовах кризи  перекласти  фінансовий тягар  на пацієнтів та  галузь, усунутися від виконання  гарантованих,  але не узгоджених між собою  зобов’язань Конституційних норм щодо реалізації права  громадян на отримання всього спектру медичних послуг на

безоплатній основі(ст.49) з одного боку та реальний рівень видатків на охорону здоров’я згідно Закону України  «Про Державний бюджет»(ст.95), який покриває менше половини потреби системи охорони здоров’я з іншого, зробило МОЗ та працівників охорони здоров’я заручниками ситуації перед суспільством.

Профспілка вважає, що для збереження охорони здоров’я та її кадрового потенціалу прийшов час чесно визначитись, або держава фінансує галузь  відповідно до потреб ст.49 Конституції України, або  її редакцію необхідно змінити.   

Далі...  

 

Доповідь зав. відділом соціально-економічного захисту Швець І.М. на Пленумі Профспілки працівників охорони здоров'я України

Рік, що минув, видався для працівників охорони здоров’я та галузі, як завжди складним.

Проблеми, що багаторічним тягарем несе на собі медицина, влада сьогодні просто ігнорує, при цьому ще й цинічно порушує конституційні права громадян.

Проблему “здоров’я” люди ставлять на перше місце в рейтингу соціальних, політичних та економічних проблем. Вона сьогодні турбує - 95 % громадян країни.

Нинішня система охорони здоров’я - не влаштовує 60 % наших співвітчизників. Навіть серед медпрацівників понад половину 53 %, дають їй негативну оцінку.

Парламентські слухання, учасниками яких ви вчора були, підтвердили ці показники, глибоко та досконало ознайомили з кризовою ситуацією в охороні здоров’я та низкою галузевих проблем та, на жаль, дієвого виходу з ситуації запропоновано не було, окрім запровадження медичного страхування.

Тому, без належного фінансового забезпечення потреб охорони здоров’я та гідної оплати праці медичних працівників, змін на краще годі й чекати

Хочу зупинитися на основному блоці актуальних галузевих питань, розглянувши їх через призму ефективності дій влади та Профспілки щодо їх вирішення.

Головний фінансовий документ держави – Державний бюджет в останні роки приймається з грубим порушенням норм права.

Далі...