Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Реформування Держсанепідслужби України


Профспілка працівників охорони здоров’я України

 

10.09.2014 № 01-225                            

                                        Президенту України
                                        Порошенку П.О.


                     З В Е Р Н Е Н Н Я


     Вельмишановний Петре Олексійовичу!Профспілка працівників охорони здоров’я України висловлює протест щодо рішення Уряду реорганізувати Держсанепідслужбу України шляхом об’єднання її з абсолютно різними за родом діяльності центральними органами виконавчої влади, яке позбавить понад 25 тисяч  медпрацівників можливості працювати за фахом у сфері охорони здоров'я.

Зазначаємо, що за останні 3 роки система Державної санітарно-епідеміологічної служби вдруге піддається нищівному «реформуванню», яке на тлі подій, що відбуваються в державі, загрожує національній безпеці країни та здоров’ю нації.

Скорочуючи кількість контролюючих органів, Уряд поставив під загрозу існування Служби (в штаті якої лише 2 500 осіб – держслужбовці, а 26 611 осіб – працівники охорони здоров'я, зокрема працівники лабораторних центрів Держсанепідслужби), ігноруючи конституційні положення та стратегію Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо зміцнення потенціалу профілактичної медицини та громадського здоров’я. Без погодження з СПО об’єднань профспілок і галузевою Профспілкою, в порушення норм Регламенту Кабінету Міністрів України та Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, всупереч законодавству про працю, норм Генеральної та Галузевої угод, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності, без економічного обґрунтування та відповідних заходів соціального захисту працівників служб, які підпадають під реорганізацію, Уряд, продовжуючи практику минулої влади, приймає чергове рішення про реформування Держсанепідслужби України.

При цьому пріоритет віддано не життю і здоров’ю людини, як найвищій соціальній цінності, а засобам для її існування – їжі та безпеці тварин і рослин.

Наслідком такого рішення стане антисанітарія та епідемії, насамперед в зоні бойових дій, де вже сьогодні існують передумови для виникнення спалахів таких особливо небезпечних інфекцій, як холера, лептоспіроз, черевний тиф, лістеріоз тощо.

Мільйони наших громадян, особливо в сільській місцевості, втратять доступ до соціальних послуг у сфері громадського здоров’я (безпеки радіаційної та епідемічної, проживання, харчування, водопостачання, праці, відпочинку, навчання, виховання), що неминуче призведе до соціальної напруги в суспільстві.

Медичні працівники Держсанепідслужби та студенти медико-профілактичних факультетів, внаслідок переведення до органів та установ немедичного профілю, втрачають можливість працювати за медичним фахом та  відповідні соціальні права і гарантії на: пільгове пенсійне забезпечення, пенсію за вислугу років; скорочений робочий час; додаткову відпустку у зв’язку зі шкідливими умовами праці; оплату праці (за категорію, надбавок за  вислугу років,  шкідливі умови праці,тривалість безперервної роботи тощо).

      Профспілка працівників охорони здоров’я України з метою забезпечення трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників Держсанепідслужби України, збереження її кадрового потенціалу та запобігання соціальному вибуху, просить Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, вжити заходів щодо недопущення руйнування Держсанепідслужби України та порушення конституційного права на працю її працівників.

 

З повагою,

За дорученням Президії Профспілки

 

Голова Профспілки                                                                       В.М. Коваль  
 

Приймальня


немає новин.

Календар подій

Попередні June - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
03040506070809
10111213141516
171819202122
24252627282930

Фотодокументи