2. Створення умов для забезпечення стабільного розвитку галузі, продуктивної зайнятості
2.1. Сторони домовились:
2.1.1. Спрямовувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи закладів охорони здоров’я.
2.1.2. Домагатися від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України,Президента України:
- фінансування галузі охорони здоров’я в обсягах, передбачених Основами законодавства України про охорону здоров’я;
- введення протягом 2007 року оплати праці працівників галузі на основі ЄТС в повному обсязі.
2.1.3. Спільно вирішувати питання реформування галузі.
2.1.4. Упереджувати виникнення колективних трудових спорів, а у разі їх виникнення вирішувати їх відповідно до Закону України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”, прагнути до їх розв’язання шляхом взаємних консультацій, переговорів, використовуючи всі можливі для вирішення заходи, не заборонені законодавством.
2.2. Сторона власників:
2.2.1. Визначає пріоритетні напрямки розвитку системи охорони здоров’я, створює необхідні організаційні, матеріально-фінансові (в межах наявних коштів) умови для їх реалізації.
2.2.2. Вживає всі можливі заходи щодо стабілізації функціонування підвідомчих закладів охорони здоров’я, використання бюджетних та позабюджетних коштів у встановленому порядку.
2.2.3. Вживає заходи щодо недопущення незаконного скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я, їх незаконної приватизації та реорганізації.
Зміна форми власності установи або закладу охорони здоров'я погоджується з Профспілкою.
2.2.4. Здійснює заходи по забезпеченню фінансування підпорядкованих закладів охорони здоров’я лише за цільовим призначенням видатків, та контролю за їх фінансово-господарською діяльністю.
2.2.5. Надає ЦК профспілки галузі охорони здоров’я інформацію щодо стану фінансування закладів, підпорядкованих міністерству.
2.2.6. Забезпечує включення відповідних пропозицій ЦК профспілки працівників охорони здоров’я до проекту оновленого варіанту “Основ законодавства України про охорону здоров’я” в частині соціально-економічного захисту працівників галузі.
2.2.7. Продовжує розробку і впровадження державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров’я.
2.2.8. Розглядає за участю ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України на колегії Міністерства охорони здоров’я України, апаратних нарадах у Міністра стан дотримання трудового законодавства та законодавства про охорону праці в закладах та установах охорони здоров’я.
2.2.9. Дотримується термінів забезпечення періодичності підвищення кваліфікації працівників галузі – не рідше одного разу на п’ять років.
2.3. ЦК профспілки зобов’язується:
2.3.1. Домагатися дотримання законодавства, виконавчої та трудової дисципліни в закладах охорони здоров’я.
2.3.2. Утримуватись від організації та проведення страйків у разі невиконання зобов’язань, включених до Угоди, за умови їх вирішення у встановленому законодавством порядку. Дотримуватись законодавства щодо вирішення колективних трудових спорів.