Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

3. Оплата праці

3.1. Сторони домовились:

3.1.1. Заробітна плата в закладах та установах охорони здоров’я виплачується  відповідно до чинного законодавства та  укладених колективних договорів.
Зміни до нормативних актів з питань оплати праці вносяться стороною власників  за погодженням з галузевою профспілкою.

3.1.2. В установленому порядку та в межах своїх повноважень готувати та подавати висновки щодо проектів законів і постанов Уряду, а також погоджені з Мінпраці України пропозиції  Кабінету і Міністрів України щодо оплати праці працюючих в галузі охорони здоров”я.

3.1.3. Встановлювати перелік і розміри доплат і надбавок за погодженням з галузевою Профспілкою.

3.1.4.  Подати  в установленому порядку до Кабінету Міністрів України пропозиції до п. «ж», ст. 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо встановлення надбавок за вислугу років для медичних та фармацевтичних працівників.
Відповідно до ст. 38 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» підготувати проект постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки за вислугу років працівникам санітарно-епідеміологічної служби».

3.1.5. Сприяти зростанню фондів оплати праці та відновленню міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці працівників галузі.
3.1.6. Проводити моніторинг стану виплат заробітної плати в установах і закладах охорони здоров’я, аналізувати причини порушення термінів її виплати і нарахувань та вживати заходів щодо недопущення  утворення заборгованості.
Розглядати пропозиції ЦК профспілки щодо застосування заходів матеріального та дисциплінарного впливу до керівників закладів охорони здоров’я, з вини яких допущена заборгованість із заробітної плати.

3.1.7. Рекомендувати установам та закладам охорони здоров’я, виборним органам профспілки всіх рівнів:

  • передбачати у колективних договорах пункти  щодо своєчасності виплати заробітної плати згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України, з обов’язковим дотриманням термінів її виплати не рідше двох разів на місяць.
  • під час укладання колективних договорів визначати конкретні зобов’язання щодо поліпшення стану нормування праці працівників. Постійно здійснювати моніторинг у сфері нормування праці;
  • привести у відповідність з Державним класифікатором професій ( ДК-003-95) назви посад і професій працівників, а тарифні розряди, встановлені за ЄТС ( на підставі кваліфікаційних характеристик професій) -  відповідно до вимог Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників ( наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р № 336 );
  • при формуванні кошторисів керівникам закладів та установ охорони здоров’я передбачати кошти на оплату праці у нічний час, вихідні та святкові дні, відшкодування витрат на службові відрядження та компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, (проїзд до місця роботи та назад.)

3.2. Сторона власників зобов’язується:

3.2.1. Забезпечити ефективний контроль за дотриманням в закладах охорони здоров’я  чинного законодавства про оплату праці.

3.2.2. Здійснювати заходи щодо безумовного забезпечення виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць у терміни, встановлені колективними договорами. У разі несвоєчасної виплати заробітної плати нараховувати компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати відповідно до вимог законодавства.

3.2.3. Вживати заходів щодо своєчасної виплати заробітної плати, за час відпусток в підвідомчих закладах, та сприяти усуненню причин затримки її виплати в закладах охорони здоров’я, що фінансуються з місцевих бюджетів.

3.2.4. При виникненні заборгованості з оплати праці затверджувати графіки з погашення заборгованості.

3.2.5. Вживати заходів щодо безумовного дотримання чинного законодавства з питань оплати праці в галузі за роботу в понадурочний та нічний час, у святкові та вихідні дні.

3.2.6. Недопускати введення нових умов оплати праці, які погіршують діючі норми, або передбачають звуження пільг та гарантій .
Забезпечувати розроблення, перегляд, доповнення та затвердження галузевих норм оплати праці з обов’язковим погодженням з ЦК профспілки не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження.

3.2.7. Для працівників державних підприємств, що знаходяться в сфері управління міністерства, госпрозрахункових підрозділів установ та закладів охорони здоров’я застосовувати умови оплати праці, встановлені для працівників бюджетної сфери, як мінімальні гарантії. Виходячи з фінансових можливостей їх розмір може бути вищий ніж встановлено для бюджетної сфери.

3.2.8. Включати до складу тарифікаційних та атестаційних комісій представників виборних органів галузевої профспілки.

3.2.9. Проводити індексацію грошових доходів працівників галузі у зв’язку із зростанням цін у встановленому  законодаством порядку.

3.3. ЦК профспілки зобов’язується:

3.3.1. Здійснювати заходи щодо удосконалення співробітництва з органами Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю Міністерства праці та соціальної політики України з питань усунення та попередження порушень зобов’язань колективних договорів, угод та вимог чинного законодавства щодо термінів виплати заробітної плати.

3.3.2. Забезпечити реалізацію виборними органами Профспілки всіх рівнів своїх функцій згідно законодавства щодо контролю за виконанням колективних договорів в частині своєчасної виплати заробітної плати.

3.3.3. Представляти і захищати інтереси  медичних та фармацевтичних працівників у сфері оплати праці. 

3.3.4. В разі звернення працюючих надавати  безкоштовні консультації та практичну допомогу при розгляді в судах питань щодо  примусового стягнення несплаченої своєчасно заробітної плати та компенсаційних виплат за втрату здоров’я внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

3.3.5. Проводити роз’яснювальну роботу серед членів галузевої профспілки щодо питань оплати праці.

3.3.6. Постійно здійснювати контроль за своєчасним проведенням індексації грошових доходів працівників галузі у зв’язку із змінами цін на споживчі товари та тарифів на послуги.

Приймальня


Новини

02.08.24
Про звернення Ради Профспілки щодо соціального захисту медичних працівників
30.07.24
Про звернення Ради Профспілки щодо проєкту Закону про самоврядування в сфері охорони здоров’я в Україні
25.07.24
Вітаємо з Днем медичних працівників!
усі новини

Календар подій

Попередні December - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01
02030405060708
09101112131415
161718192022
23242526272829
3031 

Фотодокументи

усик фьюри усик фьюри ставки