Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Держгірпромнагляд і ФПУ підписали Угоду про співпрацю

24 червня 2009 року Держгірпромнагляд і Федерація профспілок України підписали Угоду про співпрацю у здійсненні державного нагляду і громадського контролю за додержанням законодавства про охорону працю.

«Ця угода, - зазначив голова Держгірпромнагляду Сергій Сторчак, - є надзвичайно важливим кроком у зміцненні соціального партнерства. Вона дасть змогу надалі вирішувати проблемні питання в сфері охорони праці та промислової безпеки, координувати спільну діяльність відомств, керуючись принципом партнерства та соціального діалогу. На сьогодні стан промислової безпеки в нашій державі ще не досяг рівня розвинених країн світу. Нам все ще доводиться бачити сльози та горе сімей при розслідуванні причин резонансних аварій. І ми не вбачаємо іншого виходу, як об’єднувати зусилля, щоб ці трагедії не повторювалися».

В укладеній угоді обидві сторони виступають як соціальні партнери в справі забезпечення норм промислової безпеки та охорони праці. Серед основних напрямів співпраці між комітетом і профспілкою – розроблення проектів законів з метою вдосконалення правового регулювання сфери трудових відносин і гармонізації національного законодавства про охорону праці з нормами міжнародного права, участь у формуванні програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

Угода передбачає також координацію дій під час спільних розслідувань нещасних випадків для забезпечення його об’єктивності та правильного вивчення причин, недопущення безпідставного звинувачення потерпілих або віднесення травм до не пов’язаних з виробництвом. Відтепер фахівці комітету та профспілок разом братимуть участь у комісіях з прийняття в експлуатацію нових або реконструйованих виробничих об’єктів з метою недопущення невідповідності цих об’єктів встановленим нормативам з охорони праці.

Як зазначив голова Федерації профспілок України Василь Хара, підписана угода дозволить досягти більш якісного рівня у взаємодії двох відомств. Зараз створюється нова інституція – центр незалежних експертиз ФПУ з питань охорони праці. На його думку, діяльність цього центру сприятиме значному покращенню умов праці громадян.

Приймальня


Новини

31.03.20
Позиція Профспілки щодо захисту медичних працівників
30.03.20
Лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом
30.03.20
Боротьба за відновлення ДержСЕС триває
30.03.20
Заходи з профілакти COVID в побуті
усі новини

Календар подій

Попередні April - 2020 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 02030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Фотодокументи