Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Держгірпромнагляд і ФПУ підписали Угоду про співпрацю

24 червня 2009 року Держгірпромнагляд і Федерація профспілок України підписали Угоду про співпрацю у здійсненні державного нагляду і громадського контролю за додержанням законодавства про охорону працю.

«Ця угода, - зазначив голова Держгірпромнагляду Сергій Сторчак, - є надзвичайно важливим кроком у зміцненні соціального партнерства. Вона дасть змогу надалі вирішувати проблемні питання в сфері охорони праці та промислової безпеки, координувати спільну діяльність відомств, керуючись принципом партнерства та соціального діалогу. На сьогодні стан промислової безпеки в нашій державі ще не досяг рівня розвинених країн світу. Нам все ще доводиться бачити сльози та горе сімей при розслідуванні причин резонансних аварій. І ми не вбачаємо іншого виходу, як об’єднувати зусилля, щоб ці трагедії не повторювалися».

В укладеній угоді обидві сторони виступають як соціальні партнери в справі забезпечення норм промислової безпеки та охорони праці. Серед основних напрямів співпраці між комітетом і профспілкою – розроблення проектів законів з метою вдосконалення правового регулювання сфери трудових відносин і гармонізації національного законодавства про охорону праці з нормами міжнародного права, участь у формуванні програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

Угода передбачає також координацію дій під час спільних розслідувань нещасних випадків для забезпечення його об’єктивності та правильного вивчення причин, недопущення безпідставного звинувачення потерпілих або віднесення травм до не пов’язаних з виробництвом. Відтепер фахівці комітету та профспілок разом братимуть участь у комісіях з прийняття в експлуатацію нових або реконструйованих виробничих об’єктів з метою недопущення невідповідності цих об’єктів встановленим нормативам з охорони праці.

Як зазначив голова Федерації профспілок України Василь Хара, підписана угода дозволить досягти більш якісного рівня у взаємодії двох відомств. Зараз створюється нова інституція – центр незалежних експертиз ФПУ з питань охорони праці. На його думку, діяльність цього центру сприятиме значному покращенню умов праці громадян.

Приймальня


немає новин.

Календар подій

Попередні June - 2024 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 0102
03040506070809
10111213141516
171819202123
24252627282930

Фотодокументи