Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Актуальні питання щодо виплати надбавки за вислугу років

Запитання до постанови КМУ № 1418

Запитання:


 Працюю на посаді медичного статистика протитуберкульозного диспансеру з 1993 року, маю вищу немедичну освіту (технічний університет). Чи маю я право на надбавку за вислугу років згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1418?

Відповідь:
 
 Порядок виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1418 (далі –Порядок). Відповідно до пункту 3 Порядку зазначена надбавка виплачується фахівцям з базовою та неповною вищою освітою, які здобули неповну вищу медичну освіту (молодші спеціалісти) або базову вищу освіту (бакалаври) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Акушерська справа», та пройшли спеціалізацію за фахом «Медична статистика» (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 «Охорона здоров’я»). Відповідно до статті 43 Закону України «Про освіту» та статей 6, 7, 8 Закону України «Про вищу освіту» неповну вищу медичну освіту забезпечують училища, технікуми, віднесені до вищих закладів освіти першого рівня акредитації, базову вищу освіту - коледжі та інші вищі заклади освіти другого рівня акредитації.
 Номенклатурою спеціальностей молодших спеціалістів, яку затверджено наказом МОЗ України від 23.11.2007 № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою», передбачено спеціальність «медична статистика». Перелік вищих і середніх навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю, затверджений наказом МОЗ України від 25.12.92 № 195. Отже, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою (бакалаври та молодші спеціалісти) мають право працювати на посадах статистиків медичних. Крім того, до роботи на зазначені посади допускалися до 1 січня 1993 року й фахівці з вищою економічною, економіко-статистичною, інженерно-економічною і статистичною освітою, за якими зберігається це право на весь період їх роботи на цих посадах. У подальшому робота на зазначених посадах допускається лише за наявності відповідної медичної освіти (пункт 13 розділу ІІІ наказу № 195 та примітка до нього).
Отже, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою (бакалаври та молодші спеціалісти), які працюють на посадах статистиків медичних, а також особи з вищою економічною, економіко-статистичною, інженерно-економічною і статистичною освітою, які були прийняті на ці посади до 01.01.93 і продовжують працювати на них в даний час, мають право на отримання надбавки за вислугу років.

Що стосується рентгенолаборантів, то працювати на цих посадах мають право фахівці, які мають неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) або базову вищу освіту (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лабораторна діагностика» та спеціалізація за фахом «Рентгенологія» а також особи, які закінчили рентгенівський технікум або медичний електротехнічний технікум (пункт 9 розділу ІІІ наказу МОЗ № 195).Зазначені фахівці мають право на надбавку за вислугу років.

 

Приймальня


Новини

19.10.17
ТЕРМІНОВО!
19.10.17
Національний форум охорони здоров’я “За здорову націю”.
17.10.17
Національний форум охорони здоров’я “За здорову націю”.
13.10.17
ВІТАННЯ!
усі новини

Календар подій

Попередні October - 2017 Наступні
 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 01
02030405060708
09101112131415
161718192122
23242526272829
3031 

Фотодокументи