Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Новини

МОЗ потурбується про медпрацівників, які контактуватимуть з хворими на вірус Ебола

 

час публікації: 18 жовтня 2014 р., 13:09

Міністерство охорони здоров'я України розгляне можливість закупівлі спецодягу та засобів спеціального захисту медпрацівникам для захисту від вірусу Ебола, повідомив в.о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець, передає "Інтерфакс-Україна".

"У першу чергу страждає персонал, медичні працівники, тому ми повинні передбачити закупівлю спеціального одягу та захист медичних працівників, які працюватимуть з підозрюваними на вірус", - сказав він.

Крім того, Лазоришинець вже доручив створити міжвідомчу робочу групу для запобігання потрапляння вірусу в Україну та контролю ситуації.

"Надзвичайна ситуація, на яку мало хто звертає увагу ... Вже більше двох тисяч жертв цього вірусу, який практично невиліковний. Вакцина тільки розробляється і можливо буде готова до використання тільки через два роки", - зазначив він.

В свою чергу, головний інфекціоніст МОЗ України, завідувачка кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська підкреслює, що в Україні можливі лише окремі випадки проникнення вірусу.

"Відповідно до списку Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Україна входить до числа країн, куди ймовірність завезення збудника досить маленька. Але будь-яка людина, яка відвідує країни африканського континенту (туризм, по роботі, гуманітарна місія), ризикує підхопити вірус і привезти його в Україну ... Я не думаю, що в Україні буде катастрофічна ситуація. В Африці - інша справа. Там місцева передача вірусу. У нас цього немає", - вважає вона.

"Ебола не передається повітряно-крапельним шляхом, як грип, тому масового ураження не буде. Не потрібно панікувати. Щоб не заразитися, досить відгородити себе від поїздок в африканські країни, де є вогнище зараження", - додала Голубовська.

Раніше повідомлялося, що випадків захворювання на геморагічну лихоманку Ебола в Україні поки що не виявлено. Міністерство закордонних справ України рекомендувало громадянам утриматися від відвідування низки країн Західної Африки.

За даними ВООЗ, число медичних працівників, померлих в Африці в результаті зараження вірусом лихоманки Ебола, становить 236 осіб.

 

 

МОЗ та Академія меднаук спільно протидіятимуть загрозі лихоманки Ебола

27.10.2014      

Україна повинна здійснити низку термінових кроків для підготовки держави до протидії вірусу Ебола. Таку думку висловив в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець, нагадавши, що Міністерство охорони здоров’я ще влітку здійснило необхідні кроки з інформаційної підготовки різних відомств. Він підкреслив, що поява кожного нового вірусу розглядається як надзвичайна ситуація. 8 серпня ВООЗ виступила із заявою про визнання епідемії як надзвичайної події для охорони здоров’я в масштабах світу та необхідності скоординованих дій різними державами. Україна також діє у відповідності до рекомендацій ВООЗ.

«Структурними підрозділами МОЗ України розроблено наказ про реагування на випадок підозри на вірус Ебола, забору матеріалу, стандартів лікування. Цей документ розроблений на основі рекомендацій ВООЗ. Проте, прошу академію долучитись до його обговорення та доопрацювання і зробити його спільним документом міністерства та академії», - запропонував Василь Лазоришинець.

Як зазначалося під час засідання, координуючим закладом із організаційно-методичної допомоги, діагностики та підтвердження випадків хвороби Ебола визначено «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечнікова» МОЗ України (Одеса). Референс-лабораторія цього закладу сертифікована по системі BSL 3-4 рівнів (система якості ВООЗ).

Крім того, фахівці серед першочергових загальнонаціональних заходів назвали наступні:

• створення міжвідомчої робочої групи із залученням провідних фахівців МОЗ, НАМН, Державної санітарно-епідеміологічної служби, МЧС, МВС, Мінюст, МО України з метою координації дій, розробки відповідних нормативних та інструктивно-методичних документів та усунення юридичних колізій;

• визначення інфекційних стаціонарів для госпіталізації та надання медичної допомоги хворим на вірус Ебола та осіб з підозрою на це захворювання. Визначення стаціонарів з ізоляторами для контактних осіб;

• визначення центральної лабораторії, відповідальної за збір біологічних матеріалів від осіб, хворих на вірус, або з підозрою на захворювання;

• створення поблизу аеропортів міжнародного сполучення ізоляторів та обсерваторів;

• проведення позапланових навчань працівників загальномедичної мережі закладів та установ охорони здоров'я, підприємств і організацій немедичного профілю, формувань МНС, туристичних агентств з правил застосування засобів індивідуального захисту, надання першої медичної допомоги хворим, проведення першочергових протиепідемічних заходів, дотримання вимог інфекційного контролю;

• підготовка персоналу команд, екіпажів і бригад транспортних засобів міжнародних сполучень з питань виявлення хворих (підозрілих) із сигнальними ознаками вірусу Ебола, надання першої медичної допомоги і проведення першочергових протиепідемічних заходів на транспортному засобі;

• створення резерву матеріальних засобів, що забезпечують організацію роботи в умовах суворого протиепідемічного режиму у лікувально-профілактичних закладах та міжнародних транспортних вузлах (комплекти захисного одягу, дезінфекційні засоби, транспорту та спеціальних засобів транспортування осіб з підозрою на вірус).

• створення запасів лікувальних препаратів, дезінфекційних засобів та ін.

Найближчим часом МОЗ України планує провести розширене навчання з визначення готовності усіх служб до можливого завезення вірусу Ебола, після якого буде проведена селекторна нарада з регіонами та сформовані пропозиції для Уряду.

 

Прес-служба МОЗ України