Резолюція з питань охорони праці
ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
VІ З'ЇЗД
РЕЗОЛЮЦІЯ
з питань охорони праці
VІ З'їзд Профспілки працівників охорони здоров'я України відзначає, що, незважаючи на певні зусилля з боку органів влади всіх рівнів щодо створення здорових і безпечних умов праці, важливі питання охорони праці залишаються невирішеними.
Виконання заходів, які б дозволили значно покращити умови праці та рівень охорони праці галузі фактично не забезпечується необхідним фінансуванням.
Нормативно-правова база з питань охорони праці в галузі охорони здоров’я з радянських часів не переглядалася.
Галузь потерпає від морально та фізично зношеного матеріально-технічного забезпечення, що суттєво впливає на рівень охорони праці.
Навчання та кадрове забезпечення з питань охорони праці працівників галузі не відповідає насущним потребам. В учбових медичних закладах різних рівнів акредитації навчання з питань охорони праці не проводиться. Галузевих програм навчання з питань охорони праці не розроблено.
Відсутність галузевої системи управління охороною праці, недоліки у створенні та функціонуванні служб охорони праці, суттєво впливають на стан охорони праці та реалізацію пріоритетів державної політики з питань охорони праці в галузі охорони здоров’я.
Продовжують залишатися гострими проблеми забезпечення працівників спецодягом, засобами індивідуального і колективного захисту та спецхарчуванням.
Попри всі зусилля з боку організацій Профспілки всіх рівнів, не відчувається їх суттєвого впливу на вирішення питань охорони праці. Рівень громадського контролю за станом охорони праці, не може задовольнити існуючі потреби. Проведення у виборних профспілкових органах принципової, щоденної, кропіткої роботи в цьому напрямку, не забезпечується достатнім фаховим рівнем представників профспілки з питань охорони праці та мотивуванням їх діяльності.
З'їзд вважає, що першочерговим завданням у сфері охорони праці галузевої Профспілки є:
• розробка програми дій Профспілки працівників охорони здоров'я України щодо покращення стану охорони праці галузі;
• домагатися розробки, узгодження та впровадження галузевої системи управління охороною праці;
• здійснення цілеспрямованої, фахової роботи з питань охорони праці через поновлення технічної інспекції праці у всіх регіональних організаціях профспілки;
• активізація роботи по здійсненню громадського контролю за станом охорони праці та проведенням атестації робочих місць, шляхом залучення найбільш свідомих та підготовлених членів профспілки до виконання цієї роботи, організації їх періодичного навчання та мотивації їх діяльності;
• проведення щорічних тематичних навчальних семінарів для представників профспілки з питань охорони праці на всіх рівнях, розповсюдження набутого досвіду щодо успішного вирішення проблемних питань охорони праці;
• розробка методичних рекомендацій для представників профспілки з питань охорони праці;
• регулярний розгляд питань охорони праці на засіданнях президій та пленумів організацій Профспілки всіх рівнів;
Для реалізації першочергових завдань Профспілки створити на громадських засадах при виборних органах всіх рівнів комісії з питань охорони праці.