Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Закарпатські медики допомагають Українській армії

Члени профспілки – працівники закладів охорони здоров’я Закарпатської області – активно включилися до акції зі збору коштів для військовослужбовців на Сході України. Благодійні внески в розмірі одноденного заробітку, профспілкові кошти перераховані медичними закладами Міністерству оборони України для потреб армії.

 

Додатково за рішенням Президії Закарпатської облпрофради профспілкові організації медичних і санаторно-курортних закладів перерахували 23000 грн. (станом на 15.08.2014 р.) на благодійний рахунок Закарпатської облпрофради для вирішення проблемних питань матеріально-технічного забезпечення батальйону територіальної оборони Закарпаття (с. Оріховиця, Ужгородський район).

Станом на 15 серпня 2014 року працівниками охорони здоров’я Закарпатської області на потреби армії загалом передано більше 300 тисяч гривень, а також укомплектовано для військових на Луганщині та Донеччині 400 аптечок, 100 кровозупинних джгутів, 46 бронежилетів. Медиками Закарпатського територіального центру екстреної медицини виділено для потреб батальйону автомобіль «Газель».

Закарпатська обласна організація профспілки в серпні 2014 року закупила 12 бронежилетів четвертого покоління захисту для медичних працівників, які працюватимуть в зоні АТО на суму 36 тис. грн.

Начальник управління охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Шніцер Р.І., голова обласної організації профспілки Турок В.М. дякують всім, хто долучився до доброї справи – допомоги нашим військовим.

Профспілка працівників охорони здоров’я України шляхом соціального діалогу з владою наполягає на:

1. Поширенні на медичних працівників, які працюють на території Донецької та Луганської областей чи загинули під час виконання службових обов’язків, статусу учасників бойових дій.

2. Підвищенні оплати праці медичним працівникам, які надають медичну допомогу військовим та постраждалим від бойових дій.

Міністерство охорони здоров’я України, враховуючи громадську відповідальність медичних працівників, підтримує позицію Профспілки.

 

Оздоровлення Закарпатських дітей працівників охорони здоров’я влітку 2014 року

У 2014 році оздоровлено 1147 дітей працівників охорони здоров’я в 17 таборах Закарпатської області. Під час оздоровлення дітей залучено 3 722 тис. грн.. (1 860 тис. грн.. з обласного бюджету, 1 564 тис. грн.. коштів ФСС, 331 тис. грн.. профспілкових коштів, 146 тис. грн.. батьківських коштів).

Найбільше дітей оздоровлено в дитячих таборах «!Човен» - 508 дітей, «Малятко» - 331 діт., «Білочка» - 331 діт., «Водограй» - 80 діт.

За профспілкові кошти діти оздоровлювались в 3 заїзди в дитячому оздоровчому закладі «Білочка».

 

Відпочинок у «Білочці» 2014 року

 

Відпочинок та оздоровлення є пріоритетними завданнями літніх канікул для кожного школяра. Кому як не медикам це відомо найкраще. Закарпатська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я щороку організовує відпочинок та оздоровлення у таборах для дітлахів. Цьогоріч їхня кількість сягнула 1147 осіб. Одним із місць проведення літніх рекреацій для дітей закарпатських медиків, а цього разу їх було понад 130 юнаків та дівчат, став дитячий оздоровчий заклад «Білочка», розташований у селі Лісарня Мукачівського району. Як правило, тут відпочивають діти із Закарпатської та Київської областей, а також міста Львів.

Особливістю цього закладу є те, що він оточений мальовничими Карпатами, завдяки чому його маленькі гості мають змогу щодня насолоджуватися гірською природою, ходити у походи, збирати гриби, ягоди тощо.

«Ми надаємо перевагу фізичному вихованню, – розповідає директор «Білочки» Василь Швардак – адже бачимо, що діти відстають у цьому плані. Тому в таборі відмовилися від надмірної комп’ютеризації. Все повинно бути дозовано. Деякі діти живуть у віртуальному світі, вони не пристосовані до реального суспільства. На противагу цьому, кожного дня ми займаємося з ними на спортивних майданчиках, бігаємо, робимо зарядку. На території нашого комплексу розташовано волейбольний, баскетбольний та 2 футбольні майданчики, басейн, тенісні столи, турніки, качелі, спортзал. Та й взагалі, фізичне виховання – це проблема загальнодержавна. Відрадно, що фізичний стан і здоров’я дітей із районів Закарпатської області набагато кращі ніж тих, хто приїхав з великих міст¬¬¬¬¬¬¬¬¬.

Ми намагаємося прищепити дітям любов до свого тіла, до фізичних вправ, до праці, до природи. Адже основним завданням табору є аби діти пристосовувалися до реального світу: вміли жити і виживати у колективі, працювати, були культурними, вихованими, терплячими стосовно своїх ровесників. Кожен з них уже є особистістю і має свою думку, але повинен розуміти й оточуючих. Проте, на жаль, дуже багато дітей не вміють за собою доглядати. Це свідчить про те, що батьки не вчать їх самостійності. Дехто не може навіть застелити ліжко, скласти речі. Ми ж привчаємо дітей до того, що вони мають самостійно прибирати у кімнатах, бути дисциплінованими і пунктуальними, любити ближнього. Також прививаємо любов до України, до української культури та мови. Намагаємося знайти у кожного талант і розвивати його».

У «Білочці» для дітлахів організовують ще й насичену розважальну програму: різноманітні змагання, конкурси талантів та «Міс і Містер табору», олімпійські ігри й інші захопливі заходи. Саме таким й повинен бути літній відпочинок: цікавим і корисним.

 

Новини

30.11.15
Всеукраїнські збори голів первинних профспілкових організацій
27.11.15
Трудова міграція та роль профспілок
усі новини

Фотодокументи