Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Конкурси, професійні свята

Здоров’я молоді – фундамент майбутнього держави

О.О.Богомолець

Для Берегівського медичного коледжу місяць травень завжди багатий на події та урочистості – тут і День медсестри, і незмінний День матері, благодійні Великодні акції та виставки. Окрім того, саме цього року, ми мали за честь бути господарями спартакіади серед студентів медичних закладів Закарпатської області. Варто зауважити, що ці змагання проходять уже третій рік поспіль, за сприяння управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА, тож кожного разу цьому дійству передує серйозна підготовка з боку навчальних закладів. Це і тренування юних спортсменів, переживання їх наставників, підготовка урочистостей і, безумовно, чекання на зустріч з колегами, друзями.

14 травня на спортивній базі «Закарпаття» зустрілися незмінні учасники спортивних змагань: студентські команди Берегівського медичного коледжу, Закарпатського базового державного медичного коледжу та Міжгірського медичного коледжу.

Хвилююче і урочисто пройшло відкриття спортивних змагань під керівництвом директора нашого коледжу Продан М.І., а також за участі багатьох почесних гостей. Серед запрошених, учасників вітали: Турок В.М., голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, якому хочеться сказати окремі слова вдячності за вболівання та сприяння проведенню змагань такого рівня. Адже, безумовно, для студентів-медиків – це в першу чергу виховання особистої культури розвитку і плекання здорового духу в здоровому тілі.

Почесним гостем свята стала олімпійська чемпіонка у Монреалі, чемпіонка світу, заслужений майстер спорту, голова Федерації гандболу Закарпатського області Ніна Гецко, яка як ніхто інший знає ціну спортивних змагань і їх роль в розвитку майбутніх поколінь.

Приємно відзначити, що прибув на свято і очільник Берегівського РДА Гулянич В.І., який з гордістю вітав на гостинній землі Берегівщини юних спортсменів, а також взяв участь у їх нагородженні.

Кожен з запрошених гостей наголошував, що ці змагання повинні стати об’єднавчим мотивом для зміцнення дружніх стосунків між коледжами, плеканням фізичної культури серед молоді і, однозначно, згодом, розширити коло учасників.

Урочиста хода команд, слова гімну, жовто-блакитні барви спортивних форм, вітання від студентів коледжу - майстерний виступ дівочої команди підтримки з елементами гімнастики та надзвичайне виконання незмінного хіту «We Are The Champions» Каналош Діаною та Огарем Анатолієм стали гарним стартом для команд та налаштували учасників на позитивний лад. Змагання розпочалися. Проходили вони у трьох видах спорту: шахи, футбол та настільний теніс, відповідно для дівчат та хлопців. Час змагань промайнув як одна мить і результати не забарилися. Цьогоріч, за підсумками балів, перше місце у чесній боротьбі посіли аж дві команди Берегівського та Міжгірського медичних коледжів. Окремо хотілася б відзначити студенток Берегівського медичного коледжу: сестер Гонак Ольгу та Мар’яну, які стали переможцями у змагання з шахів, футбольну команду хлопців, яка не програла жодного матчу, особливо її воротаря Безика Дмитра, футбольну команду дівчат, які хоч і не стали переможцями та все ж достойно і гідно витримали усі випробування, а також усіх тих юних спортсменів, що гідно представляли свій навчальний заклад.

Мить нагородження пройшла у піднесеному настрої – і гості свята, і його учасники зі щирими усмішками приймали вітання та нагороди - кубки та грамоти з рук Продан М.І., Турка В.М. та Гулянича В.І.

Змагання закінчилися та хочеться вірити, що вони ще не раз згуртовуватимуть нас під одним дахом і сприятимуть зміцненню дружніх стосунків та розвитку медичної освіти на Закарпатті. Звичайно, не можна не згадати тих викладачів та профспілковий комітет коледжу, які організували змагання: Продан М.І., Гаал М.Ю., Гецко Н.Д., Гурська Л.І., Лойф Г.І., Арутюнова В.Й., Геревич С.М., Радик А.І.;., судді Гецко С.М., Шостак С.І.

Шановні колеги, особлива подяка Вам, за те що живете заради своїх студентів, що вмієте плекати в них силу духу, вміння виборювати перемогу і не боятися перешкод. Намагаєтеся творчо підходити до вирішення непростих завдань, боретеся і перемагаєте. Напередодні Дня медичного працівника прийміть найщиріші вітання, найщиріші слова та побажання і нехай вони стануть вашими супутниками на нелегкій дорозі вашої професії.

Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Н.Гецко

 

На Закарпатті серед медиків є чимало творчих особистостей

Серед спілчан Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я (голова Володимир Турок) - чимало творчо обдарованих особистостей.

В медичних закладах, санаторіях ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» успішно працюють самодіяльні колективи, майстерність, яких постійно зростає. Це підтвердив обласний огляд – конкурс у рамках фестивалю аматорського мистецтва «Мелодії душі», який відбувся в місті Ужгороді.

У номінації «Вокально - інструментальні ансамблі, гурти» журі, до складу якого входили члени президії обкому профспілки, визнало переможцем вокально – інструментальний ансамбль санаторію «Сонячне Закарпаття» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» (керівник Василь Зварич). Друге місце розділили ансамбль «троїстих музик» санаторію «Квітка Полонини» - ТОВ «Сузір’я» (керівник Михайло Попович) та гурт Виноградівської районної лікарні (керівник Микола Чедрекі). У номінації «Майстерність виконання пісні» перше місце присуджено лікарю обласної клінічної лікарні імені А. Новака Володимиру Недашковському, друге – лікарю Іршавської районної лікарні Тетяні Кузан, третє – лікарю Тячівської районної лікарні №1 Івану Дебічу. Кращим у номінації «Художнє слово, поезія» став лікар обласного центру нейрохірургії та неврології, голова первинної профспілкової організації Олександр Гайдук.

Переможці та призери обласного огляду – конкурсу у рамках фестивалю «Мелодії душі» отримали Подяки та матеріальну винагороду Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я.

 

 

Сергій Баранчиков, завідувач відділу організаційно – гуманітарної роботи

Закарпатської обласної ради профспілок

 

Ювілей коледжу.

25 жовтня Міжгірський медичний коледж відзначив поважний ювілей – 50-річчя від дня заснування закладу.

Міжгірський медичний коледж - один з навчальних закладів Закарпаття, мальовничого краю гірської краси та натхнення. Це край опришків та першого Президента карпатської України Августина Волошина, геніальних поетів Гренджі-Донського та Петра Скунця.

Історію Закарпаття продовжують творити нинішні покоління. Літопис Міжгірського медичного училища починається з 1963 року, коли в будинку колишнього райкому партії (на даний момент це приміщення районного суду) було започатковано медичне училище, яке на той час складалося з трьох груп медичних сестер. Через рік навчальний заклад, в якому додалася ще група фельдшерів, було переведено в корпус колишньої районної поліклініки та райвідділу міліції.

У 1966 році відбувся перший випуск спеціалістів Міжгірського медичного училища, який нараховував 88 чоловік, з яких четверо закінчили заклад з відзнакою.

Згідно рішення ІV сесії V-го скликання від 12 січня 2008 року та наказу управління охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації Міжгірське медичне училище реорганізоване у Міжгірський медичний коледж.

Сьогодні Міжгірський медичний коледж є вищим навчальним закладом І рівня акредитації. Навчально-виховний процес в даний час здійснюють 49 викладачів, 28 з яких є штатними, що мають досвід практичної та педагогічної діяльності. З них 6 викладачів-методистів, 6 старших викладачів, 14 викладачів вищої, 4 - першої та 4 - другої кваліфікаційних категорій. З метою успішної підготовки молодших спеціалістів у галузі охорони здоров'я запрошуються до викладання предметів висококваліфіковані лікарі-практики.

Викладачі коледжу впроваджують у навчальний процес інноваційні технології, формують майбутнього працівника як особистість, що повинна мати високі професійні знання, бути доброю та милосердною до людей, вміти вчасно надати кваліфіковану медичну допомогу.

Навчальний заклад розміщений в двох корпусах, має актову залу, спортивну та 2 тренажерні зали, стадіон, бібліотеку з читальною залою на 30 посадочних місць, гуртожиток. Також у Міжгірській РЛ розміщені навчальні кімнати загальною площею 115 кв.м., де проводяться заняття безпосередньо на практичній базі. Для забезпечення навчально-виховного процесу та культурно-побутових потреб студентів є 26 кабінетів, 5 лабораторій, на практичних базах - 5 навчальних кімнат.

За роки свого існування коледж підготував та випустив більше 4 тисяч спеціалістів, які є конкурентоспроможними не лише в Україні, а й за її межами. Контингент студентів сьогодні складає більше 400 осіб.

В коледжі створені належні умови для проведення культурного дозвілля студентів. Тут працюють спортивні секції, чимало студентів приймає активну учать в художній самодіяльності.

Набутими знаннями студенти щедро діляться під час проведення конкурсів «Кращий за професією», що проводиться між аналогічними медичними закладами Закарпаття.

Студенти Міжгірського медичного коледжу беруть активну участь у проведенні патріотичних заходів, місячниках благоустрою та санітарної очистки селища.

З 2005 року Міжгірський медичний коледж очолює Вікторія Володимирівна Івлєва – депутат районної ради, викладач – методист. За цей час вона зарекомендувала себе як висококваліфікований спеціаліст, прекрасний організатор, досвідчений менеджер. Вона зуміла провести реконструкцію та розширення корисних площ закладу, зразково обладнати навчальні кабінети сучасними технічними та навчальними засобами. Стиль керівництва Вікторії Володимирівни – це довіра до підлеглих, демократизм та людяність, вміння координувати і направляти діяльність педагогічного колективу в позитивне русло в реалізації поставлених завдань. Керівник дотримується в роботі дисципліни, вдало делегує повноваження, і розподіляє відповідальність між всіма членами в колективі.

Святкування ювілею розпочалося в стінах коледжу, де поважних гостей зустрічали короваєм та дарували пам’ятні сувеніри. Продовжилося святкування в актовій залі, де панувала надзвичайно радісна атмосфера: зустрілися ж бо тут через десятки років перші випускники коледжу, випускники різних років, котрі, кинувши усі свої щоденні турботи, полинули до рідного навчального закладу, аби привітати його зі славетним ювілеєм!

Ведучими та учасниками свята були студенти-медики, які уособлювали минуле, теперішнє і майбутнє молодших медичних спеціалістів. На початку урочистостей шановні гості мали можливість ознайомитися з історією навчального закладу, переглянувши короткий фільм.

До виступів і привітань запрошувалися поважні гості: Сербайло Андрій Андрійович - заступник голови Закарпатської обласної ради, Турок Володимир Михайлович – голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, Щур Василь Михайлович - голова районної державної адміністрації, Ярема Іван Васильович - голова районної ради народних депутатів, Пішта Мирослава Федорівна – секретар селищної ради. З нагоди ювілею запрошені гості привітали колектив коледжу та вручили подарунки.

Теплими словами згадували про Міжгірське медичне училище Мишанич Юрій Васильович – перший директор, Севч Михайло Ілліч, який довгі роки працював викладачем, Цінкевич Софія Василівна – заступник головного лікаря Міжгірської районної лікарні по амбулаторно – поліклінічній роботі, викладач училища.

Наповнені спогадами про студентські роки були виступи колишніх випускників училища: Кураха Івана Ілліча – головного лікаря Ужгородської міської центральної клінічної лікарні, Васюти Василя Васильовича – головного лікаря Мукачівської районної лікарні, Кохана Юрія Михайловича – заслуженого лікаря України, директора санаторію «Belle Royale».

Свято залишило у присутніх піднесений настрій, усміхнені обличчя, теплі спогади та глибоке переконання, що навчальний заклад з такою давньою історією та впевненим сьогоденням відсвяткує ще не один свій славний ювілей.

 

 

Голова первинної профспілкової організації викладачів Міжгірського медичного коледжу

Кічковська Катерина Романівна

 

МЕД І ПРОДУКЦІЯ БДЖІЛЬНИЦТВА – НА КОРИСТЬ ЗДОРОВ’Ю

МЕД І ПРОДУКЦІЯ БДЖІЛЬНИЦТВА – НА КОРИСТЬ ЗДОРОВ’Ю

Стверджує профспілковий лідер з Мукачева

 

Голову профспілкового комітету Мукачівської центральної районної лікарні Омеляна Решетаря у Закарпатті знають як чудового фахівця – лікаря, а також профспілкового лідера, який завжди захищає права та інтереси спілчан. А ще Омелян Васильович має оригінальне хоббі, захоплення яким свідчить про його особисту участь у пропаганді здорового способу життя. Понад 20 років у вільний від роботи час він із задоволенням займається бджолярством на своїй пасіці , успадкувавши традиції батька. Свого часу на пасіці він познайомився із своєю дружиною Жанною, батько якої теж займався бджільництвом.

Саме Омелян Решетар, який нині є заступником голови Асоціації пасічників Закарпаття, запросив мене відвідати фестиваль-ярмарок «Медовий Спас», приурочений Дню пасічника, що другий рік поспіль проводився асоціацією спільно з Ужгородською міською радою.

Цього року свято закарпатських бджолярів вдалося на славу: з освяченням, цікавою концертною програмою, нагородженням кращих пасічників. Учасників і гостей свята привітали голова Асоціації пасічників Закарпаття Володимир Лях, його заступник Омелян Решетар, настоятель Свято - Троїцького храму в м. Ужгороді отець Володимир.

Разом з Омеляном Решетарем оглядаємо із смаком облаштоване містечко пасічників, яке цього дня розташувалося на Набережній Незалежності на березі Ужа. Біля кожного виставкового місця багато людей, раз - за - разом чути іноземну мову. Усі задоволені цікавим дійством, купують мед та продукти бджільництва, залюбки куштують цю «продукцію здоров’я». Тут можна придбати й інвентар для бджільництва, отримати професійну пораду фахівця.

Велике зацікавлення присутніх викликає без стільниковий вулик-сапетка, який кілька століть тому використовували бджолярі краю. Поруч – сучасний рамоковий вулик з бджолами, який охоче демонструє приватний підприємець Юрій Паш.

Найбільше пасічників на фестивалі-ярмарку – з міста Мукачева та Мукачівського району, які нині є центром бджолярства у Закарпатті. Широкий асортимент пропонує, зокрема, приватне підприємство «Бджілка» у Мукачеві. Господарка його презентації Сніжана Лях запрошує продегустувати різні види меду: з різнотрав’я, акації, липи, лісових трав, а також прополіс, пилок, маточне молочко, медові суміші і навіть медовий бальзам. До речі, це підприємство має можливість реалізувати споживачам бджолопакети та бджоломатки карпатської популяції.

Цікавий факт: важливим напрямком бджільництва у Закарпатті є розведення карпатських бджіл. Щороку за межі області, за словами керівників Асоціації пасічників, надсилається 10-15 тисяч бджоло пакетів, в кожному з яких – 1,5-2,0 тисячі бджіл.

Серед відомих бджолярів – і мукачівець Василь Попик, якого у день фестивалю було нагороджено пам’ятним дипломом організаторів свята. Він тут разом з дружиною Інною. Серед запропонованих пасічником сортів меду оригінальним є мед з далекосхідної гречки, яка також росте на березі закарпатської ріки Латориця. Шкода тільки, що на цьогорічний ужинок негативно вплинули несприятливі погодні умови. Як наслідок, родина Попиків в нинішньому році зібрала всього 40 літрів меду, а торік – майже вдесятеро більше.

Активно займаються бджолярством і в гірських районах нашого краю. Зокрема, в асортименті продукції, яку привезли в Ужгород житель села Нижнві Ворота Воловецького району Іван Гвоздак та його зять Іван Бабич, крім меду, чимало медових напоїв – з малини, ожини, чорниці, іван-чай та інші. Тож не дивно, що їх охоче куштують і розкуповують відвідувачі.

Про те, що вживання меду і продуктів бджолярства іде на користь здоров’ю, з власного досвіду нам розповіла вчителька із села Новоселиця Мукачівського району Анжеліка Фегер, яка на ярмарку разом з чоловіком Михайлом – професійним бджолярем. Саме вживання цих цілющих продуктів допомогло жінці подолати недугу.

- Відвідання свята «Медовий Спас» в обласному центрі, – підсумовує Омелян Решетар, - змусить багатьох по –новому оцінити надзвичайно корисні властивості меду та продукції бджільництва у харчуванні людей незалежно від віку, їх роль у зміцненні здоров’я. В моєму ж бізнес-плані – активне запровадження апітерапії – використання продуктів бджільництва як лікарських препаратів, а саме: меду, маточного молочка, прополісу, забрусу, пилка тощо, кожен з яких має свої можливості для оздоровлення і лікування. Про це повинні знати всі.

Така життєва позиція профспілкового лідера з Мукачева Омеляна Васильовича Решетаря, безперечно, заслуговує на увагу. Адже цим самим, як лікар, на власному досвіді він доводить перевагу здорового способу життя.

 

Життя Берегівського медичного коледжу

Життя Берегівського медичного коледжу

 

Тут храм душі, науки, храм буття,

Барвистих мрій, медичної почесті

Нуртує й б’є у коледжі життя

Для нас усіх – це справа честі!

 

гімн Берегівського медичного коледжу

 

Берегівський медичний коледж за свою історію завжди славився високим рівнем підготовки середнього медичного персоналу та добрими і міцними традиціями. Це стало можливим завдяки тісній співпраці педагогічного та студентського колективу, дружній та творчій атмосфері, яка панує у стінах нашого закладу. Цього річ весна, як завжди, подарувала коледжу цілу низку заходів, які розпочалися з регіонального конкурсу професійної майстерності «Кращий за фахом».

Конкурс проходив на базі Берегівського медичного коледжу 14 квітня за участі Закарпатського базового медичного коледжу, Міжгірського медичного коледжу та власне самих господарів. У ньому взяли участь найкращі студенти четвертих курсів відділення «Сестринська справа», які захищали честь своїх навчальних закладів, де перемогли у внутрішьоколеджному конкурсі. Господинею та організатором конкурсу стала завідувачка практичним навчанням Папп А.С. Регіональний конкурс складався з двох етапів: перший етап – теоретичний (тестування), другий – практичний (демонстрація практичних навичок з медсестринства в хірургії, педіатрії, терапії). Варто завважити на достатньо високий рівень підготовки усіх конкурсантів та перемогу заслужено отримала студентка Берегівського медичного коледжу Белькова Ірина. Вона продемонструвала високий теоретичний рівень підготовки, вразила суддівську колегію людяністю та доброзичливістю, що тісно переплелися з фаховою майстерністю. Переможниця отримала нагороду від голови обласної профспілки медичних працівників області Турок В.М., а також здобула честь представляти Закарпатський регіон у Києві на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності «ЕСКУЛАП».

Уже десять років поспіль у Страсний четвер Студентська Рада коледжу організовує Великодню виставку, де кожен має змогу продемонструвати свої таланти, а також позмагатися в оформленні великоднього столу. Варто зауважити, що започаткувала цю славну традицію Плиска Магдалина Василівна, яка очолювала наш коледж протягом 27 років. Окрім того студенти – першокурсники протягом Великоднього посту малюють писанки, змагаючись між собою за право подарувати їх дітям –сиротам з Берегівської школи-інтернату. На свято були запрошені отець Володимир (Маргітич В.І.) та заступниця міського голови Бідзіля О.В. Щирі слова гостей були відповіддю на тепле привітання студентів та презентацію кожної групи свого великоднього столу. Достойним завершенням свята стала благодійна допомога одиноким людям організована Студентською Радою за участі отця Володимира.

Зважаючи на відзначення у нашій державі 25 річниці Чорнобильської трагедії у коледжі комісією природничо-наукової підготовки з 26 по 29 квітня було проведено тиждень «Збережи життя», який включав низку заходів, що висвітлювали проблемні питання пов’язані з Чорнобильською трагедією. Був проведений брейн-ринг «Екологічний бумеранг» серед першокурсників (Арутюнова В.Й.), оформлено панорамно-інформаційний стенд «Ми разом з Японією», проведено конус малюнків «Збережи життя», а також організовано лекції - бесіди на тему : «Чорнобильська трагедія -25 років потому» (Гаал М.Ю.),.

5 травня на базі Закарпатського базового медичного коледжу за підтримки управління охорони здоров’я ОДА відбулися обласні змагання по першій невідкладній допомозі серед груп студентів-медиків вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та спартакіада. Команда Берегівського медичного коледжу була нагороджена Закарпатською обласною організацією товариства Червоного хреста України дипломом за ІІ місце і відзначена суддівською колегією за милосердне ставлення до постраждалих, людяність та високу професійну майстерність при наданні першої невідкладної допомоги. Підготовкою команди займався викладач реаніматології, паліативної та хоспісної медицини Радик А.І. Організатором поїздки став профспілковий комітет Берегівського медичного коледжу на чолі з його головою Клімовою М.В.

Травень для студентів нашого коледжу є місяцем активної просвітницької та профілактичної роботи, але найбільше у юних душах залишає слід урочисте і шановане свято до Дня матері. Цьогоріч його організатори Божук С.М, та Бедринець Н.М. не відішли від доброї традиції запрошувати на нього батьків наших студентів. Актова зала коледжу сповнилася ароматами весняних квітів та щирих віршованих рядків, що звучали з уст дітей і дарували матерям справжнє відчуття неперевершеного свята. Цього разу кожна сльоза, що котилася щокою була щасливою і радісною, бо зароджувала в душах дітей одвічні істини любові та щирості, які є постулатами обраної ними професії. Окрім того Студентська рада коледжу організувала привітання і для мешканців м. Берегова у вигляді емблем у формі квіточок рожевого та білого кольорів, що стали символами святого імені матері у всій Європі. Їх студенти роздавали у центрі міста звичайним перехожим, тим самим нагадуючи про святий обов’язок кожного любити і оберігати свою матусю.

Берегівський медичний коледж – це справжній храм душі і науки, тут панує щира і тепла атмосфера, взаємопорозуміння та тісна співпраця викладача та студента. Ми гостинно запрошуємо у свої стіни майбутніх студентів, які стануть опорою закладу і достойним майбутнім України по його закінченні. Саме тут ви знайдете високу фахову майстерність, щире ставлення та опіку, міцний фундамент для ваших майбутніх сподівань та звершень.

Заступник директора

з гуманітарної освіти та виховання Гецко Н.Д.

 

Огляд конкурс на кращого профспілкового лідера жінку

У приміщені Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок (м. Київ, вул. Інституцька, 1) 1 березня 2011 року буоа проведена урочиста церемонія з підбиття підсумків Всеукраїхниського конкурсу на кращого профспілкового лідера жінку за 2009 – 2010 рік.

У заході прийняла участь Недашковська Валентина Іванівна – голова первинної профспілкової організації обласної клінічної лікарні ім. А. Новака – переможець обласного огляду конкурсу на кращого профспілкового лідера-жінку.

По підсумкам Всеукраїнського огляду конкурсу в номінації «Краща жінка – лідер первинної профспілкової організації» Недашковську В. І. нагороджено грамотою ФПУ та цінним подарунком. 

Шановна медична громада! Шановні колеги! Дорогі друзі!

Прийміть найщиріші вітання зі світлими зимовими

святами – Новим Роком та Різдвом Христовим !

 

Від усієї душі бажаємо Вам, Вашим рідним, колегам міцного здоров'я, щастя, гарного настрою, душевного спокою здійснення найзаповітніших бажань, мрій і сподівань!

 

Нехай Новий 2021 рік увійде у Ваші домівки добрим та радісним, принесе добробут, успіх і процвітання, а у Ваші сім’ї – любов та злагоду!

 

 

З повагою,

Голова Закарпатської обласної організації

профспілки працівників охорони здоров’я України

 

В. М. Турок

 

немає новин.


Фотодокументи