Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Трудові права працівників

Не лишити людей поза увагою!

Четвер, 08 листопада 2012, 15:36

 

На засіданні Кабінету міністрів України 7 листопада розглядалася Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби».

Проект цього нормативного акту було розроблено Державною санітарно-епідеміологічною службою України відповідно до Комплексного плану заходів щодо оптимізації структури та чисельності територіальних органів Держсанепідслужби України, затвердженого на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

У рамках проведення адміністративної реформи, зокрема, передбачено створення нового окремого центрального органу виконавчої влади -Держсанепідслужби України та її територіальних органів, на які буде покладено функції щодо реалізації державної політики в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, у тому числі здійснення заходів державного нагляду та контролю. Раніше зазначені функції виконувались санітарно-епідеміологічними станціями МОЗ. На сьогодні ці заклади ліквідуються.

Проектом Постанови КМУ передбачено створення у сфері управління Держсанепідслужби мережі державних установ (Центрів профілактичної медицини та громадського здоров'я), які будуть закладами охорони здоров'я і основним завданням яких буде спостереження, аналіз, оцінка і прогноз стану здоров'я населення та середовища життєдіяльності людини. Ці установи будуть здійснювати моніторингові лабораторні дослідження факторів середовища життєдіяльності людини, комплексні лабораторні дослідження під час проведення санітарно-епідеміологічних розслідувань спалахів інфекційних хвороб, масових неінфекційних (отруєнь) захворювань та радіаційних уражень людей, комплексні протиепідемічні заходи (заключна дезінфекція) у вогнищах інфекційних та неінфекційних хвороб, гігієнічне виховання та навчання населення, проведення гігієнічної оцінки впливу на здоров'я людини небезпечних факторів.

Необхідність створення зазначених установ також обумовлена потребою в збереженні матеріально-технічної бази лабораторних та дезінфекційних підрозділів Держсанепідслужби, які здійснюють функції, що за своїм змістом відносяться до господарських послуг, а відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги», такі послуги не можуть надаватися органами виконавчої влади.

Документом також передбачено, що нова структура у тому числі буде здійснювати заходи державного нагляду і контролю у своїй сфері. Однак, слід зазначити, що відповідно до концептуальних засад адміністративної реформи функції держави щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) можуть виконувати лише посадові особи, які є державними службовцями. Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2011 р. №1184 "Про затвердження граничної чисельності працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади" встановлено граничну чисельність "працівників територіальних органів Держсанепідслужби в кількості 29996 осіб, з яких лише 2500 осіб є державними службовцями. У зв’язку з цим потрібно з одного боку провести відповідні скорочення персоналу, а саме тих, хто не має статусу держслужбовця, або медичного працівника, а з іншого – доукомплектувати фахівцями адміністративні органи заново утвореного центрального органу виконавчої влади – Держсанепідслужби.

- За цими рішеннями стоять долі тисяч людей, - говорить заступник керівника СПО профспілок, заступник Голови ФПУ Г.В.Осовий, який брав участь у обговоренні цього питання на засіданні Уряду, - планується провести суттєве скорочення працівників, що може негативно позначитись на їх матеріальному становищі та вивести їх за межи офіційної сфери зайнятості. На початку грудня завершується термін попередження про вивільнення працівників у зв’язку з ліквідацією відповідних санслужб, тому держава має подбати про подальше працевлаштування цих фахівців, - люди мають бути впевнені, що про них турбуються.

Г.В.Осовий у своєму виступі акцентував увагу на тому, що при прийнятті остаточного рішення потрібно створити найбільш сприятливі умови для працевлаштування в новоутворених структурах саме тих людей, які працювали у цій системі раніше. Представник профспілок запропонував прописати у документі пріоритет працевлаштування у нові структури саме для працівників, яких було звільнено через ліквідацію санітарно-епідеміологічних станцій МОЗ. Також профспілки вважають, що потребують вирішення питання збереження стажу для медичних працівників, які перейдуть на державну службу, забезпечення виконання алгоритму нарахування їм заробітної плати, збереження рівня оплати праці та ін.

До цих пропозицій СПО профспілок і Профспілки працівників охорони здоров’я України поставилися з увагою. Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров дав доручення Віце-прем’єр-міністру України – Міністру охорони здоров’я України Р.В.Богатирьовій доопрацювати Постанову КМУ «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби» у тому числі з урахуванням позиції профспілок та подати її на наступне засідання Уряду, що має відбутись 14 листопада.

Довідково:

- Згідно з Указом Президента України № 400/2011 "Про Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України", Державна санітарно-епідеміологічна служба України (Держсанепідслужба України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я України.

- Держсанепідслужба України входить до системи органів виконавчої влади у галузі охорони здоров'я та утворюється для забезпечення реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

- Основними завданнями Держсанепідслужби України є: - внесення пропозицій щодо формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення; - реалізація державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

 

 

 

 

 

Основи законодавства України про охорону здоров'я

Шановна медична громада! Шановні колеги! Дорогі друзі!

Прийміть найщиріші вітання зі світлими зимовими

святами – Новим Роком та Різдвом Христовим !

 

Від усієї душі бажаємо Вам, Вашим рідним, колегам міцного здоров'я, щастя, гарного настрою, душевного спокою здійснення найзаповітніших бажань, мрій і сподівань!

 

Нехай Новий 2021 рік увійде у Ваші домівки добрим та радісним, принесе добробут, успіх і процвітання, а у Ваші сім’ї – любов та злагоду!

 

 

З повагою,

Голова Закарпатської обласної організації

профспілки працівників охорони здоров’я України

 

В. М. Турок

 

Новини

02.01.25
Щодо внесення змін до постанови КМУ
24.12.24
Вітаємо з різдвяними святами !
усі новини

Фотодокументи