Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Історична довідка про Закарпатську обласну організацію профспілки працівників охорони здоров'я

Історія обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я бере початок з кінця 1945 року, після возз’єднання Закарпаття з Радянською Україною.  

Після проведення обласної галузевої профспілкової конференції у 1946 році було створено обком профспілки працівників медико-санітарної служби, головою якого був обраний П.В.Чайковський. Станом на 1 січня 1947 року він об’єднував 140 первинних профспілкових організацій, на обліку в яких перебувало 2700 членів профспілки.    

В полі діяльності галузевої профспілки, на початку її діяльності, були питання підвищення трудової активності людей, створення для них нормальних виробничих і культурно-побутових умов, захисту прав членів профспілки, оплати і охорони праці, оздоровлення працюючих, спортивно-масової роботи та інші. Ці проблеми не втратили актуальності і в наш час.  

 З 1949 року галузева профспілка була перейменована у профспілку медичних працівників, а з 1990 року – у профспілку  працівників охорони здоров’я України.  

 У різний час обласну профспілкову організацію очолювали М.П. Мялковський, В.Ф.Головатюк, М.Г.Малишева, М.О.Антонюк, О.А.Домбровська, А.Л. Нирцов, М.К.Колесник кожен з яких вніс свій посильний вклад у становлення і розвиток профспілки. З 22 квітня 2010 року обласну організацію очолює Турок В. М.     

Нині наша обласна профспілкова організація об’єднує 27493 спілчан – лікарів, медичних сестер, молодшого та іншого обслуговуючого персоналу медичних закладів, працівників санітарно-епідеміологічної служби, санаторно-курортних установ ЗАТ “Укрпрофоздоровниця”, аптечних працівників обласного виробничого об”єднання “Фармація”, викладачів і студентів медичних коледжів. Загалом у галузі діє  312 профспілкові організації. Із них районних – 13 організацій, первинних профспілкових організацій обласних, міських закладів, установ охорони здоров’я – 37, первинних профспілкових організацій санітарно-епідеміологічних станцій – 16, профспілкових організацій санаторно-курортних закладів – 8, первинних профспілкових організацій медичних коледжів – 3, об’єднаний профспілковий комітет ОВО “Фармація» - 1.    

Програма і стратегія дій обласної профорганізації, її осередків на місцях визначається  основними напрямками діяльності, що затверджуються на звітно-виборних профспілкових конференціях, а  тактика дій, з урахуванням фінансово-економічної та  суспільно-політичної ситуації, - на пленумах та засіданнях президії. На них у відповідності із Статутом розглядаються питання зайнятості, оплати, охорони праці, дотримання трудового законодавства, оздоровлення працюючих та членів їх сімей,  організаційної, фінансової, культурно-масової, фізкультурно-спортивної роботи, тощо.     

Ефективність діяльності галузевої профспілки базується на соціальному партнерстві з керівниками закладів охорони здоров’я та дотриманні законодавства. Ці питання реалізуються через галузеву угоду між управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації та обласною організацією профспілки, а також колективні договори на місцях.    

Починаючи з 2001 року, у галузі намітилася тенденція стабільного росту середньомісячної зарплати, яка у лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу зросла удвічі.    

За останні  роки середня заробітна плата працівників галузі збільшилася більш, ніж на 100 відсотків (2006 р. – 1041 грн., 2010 р. – 2176 грн.). Введено в експлуатацію обласний кардіологічний диспансер, хірургічний корпус обласної дитячої лікарні, відкрито госпіталь для інвалідів війни та учасників аварії на Чорнобильській АЕС, обласну інфекційну лікарню. З кожним роком зміцнюється матеріальна база профспілкових санаторіїв ЗАТ “Укрпрофоздоровниця”.    

Завдяки цьому значно поліпшено умови праці сотням працівників медичних та санаторно-курортних закладів нашого краю.    

Домагаючись дотримання норм чинного законодавства, наша обласна профспілкова організація активно підтримує вимоги ЦК профспілки працівників охорони здоров’я України щодо подальшого зростання рівня оплати праці в галузі – не нижчому від середньої зарплати працівників промисловості, введення в повному об’ємі єдиної тарифної сітки, надання працівникам охорони здоров’я грошової допомоги на оздоровлення, визначення гарантованого рівня надання медичної допомоги та інші.    

З цих питань ми неодноразово надсилали листи до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України. Разом з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації домагалися вирішення проблем охорони здоров’я, й зокрема,  фінансування галузі, покращення матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу галузі, завдяки чому у цій справі було зроблено значний крок вперед.    

Виконуючи проголошене Конституцією України право громадян на безоплатну медичну допомогу, медичні працівники у своїй повсякденній діяльності намагаються максимально реалізувати це право в міру своїх можливостей.     

З метою забезпечення  стабільності в діяльності медичних закладів Закарпаття обласною профспілковою організацією було ініційовано проведення розширеного пленуму обкому профспілки, на якому всебічно обговорено питання про морально-психологічний клімат в трудових колективах медичних закладів.  

 У розроблених заходах визначені спільні дії адміністрацій та профспілкових організацій установ охорони здоров’я щодо соціально-економічного захисту працівників галузі, основні напрямки цієї роботи, що знайшли конкретну реалізацію в наших подальших спільних діях і отримали підтримку спілчан. Про це свідчить значне зростання уваги органів влади і самоврядування до проблем охорони здоров’я.    

Здійснення контролю за організацією та виконанням заходів щодо створення належних і безпечних умов праці, диспансерного нагляду, оздоровлення працюючих сприяють зниженню захворюваності серед медичних працівників нашої області,  показники якої є одними з найнижчих в Україні.    Зокрема, захворюваність у галузі з 505,4 днів на 100 працюючих у 2000 році зменшилася до 341,0 днів у 2009 році, що на 32,2 відсотка менше.    

Покращенню цієї роботи сприяють систематичне проведення  профоглядів медичних працівників, реабілітація на робочому місці, використання з цією метою кабінетів ЛФК, впровадження здорового способу життя.    

Функції оздоровлення у галузі покладено на профспілкові комітети. Більшість голів профкомів очолюють комісії по соціальному страхуванню в трудових колективах.    

Суттєво зростають показники оздоровлення  дітей медичних працівників. За останні три роки оздоровлено 2484 дітей працівників галузі. Оздоровлено на морі 622 дітей.

Медики області особистим прикладом пропагують здоровий спосіб життя, активно займаються фізичною культурою і  спортом. Цій меті  служать обласні зимові та літні спартакіади працівників медичних закладів та санаторно-курортних установ.    

Обласна спартакіада медиків у 2010 році була наймасовішою  серед усіх галузевих профспілок. Лише у фінальних змаганнях з 12 видів спорту взяли участь понад 1000 учасників з 35 команд медичних закладів. Виступаючи на щорічних обласних міжгалузевих спартакіадах профспілок, протягом останніх  років медики стабільно займали  друге призове загальнокомандне місце, а в 2010 році зайняли перше загальнокомандне місце.    

Високі результати у спартакіадах показують спортсмени обласної клінічної лікарні, Мукачівської, Виноградівської, Рахівської районних лікарень, Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, Воловецької ЦРЛ, Перечинської ЦРЛ та інші.

Безперечним успіхом спортсменів-медиків нашого краю стало друге загально-командне місце серед 22 команд областей України на 1 Всеукраїнській спартакіаді  працівників охорони здоров’я, яка відбулася у 2004 році в Автономній  Республіці Крим і була присвячена 100-річчю галузевого профспілкового руху, а на Всеукраїнській спартакіаді в 2008 році - 1 місце.

Дедалі більшого значення надається організації змістовного дозвілля членів профспілки. У 2003 році хорові колективи Виноградівської та Іршавської районних лікарень стали лауреатами обласного  огляду-конкурсу хорових колективів профспілок.

На базі санаторію “Карпати” проводились огляди-конкурси колективів художньої самодіяльності санаторно-курортних закладів представництва ЗАТ “Укрпрофоздоровниця” в Закарпатській області. В них приймали участь понад 200 чоловік - учасників аматорських колективів та окремих виконавців,  чимало з яких стали лауреатами Всеукраїнських фестивалів самодіяльних художніх колективів профспілок, які проводила Федерація профспілок України.

Найкращих успіхів в самодіяльній творчості досягали аматори сцени санаторіїв “Карпати”, “Синяк”, “Сонячне Закарпаття”,  “Поляна”, “Верховина”, “Шаян”.

Обласна профспілкова організація є в числі організаторів конкурсів на кращого за професією серед працівників медичних закладів, працівників санаторіїв та медичних коледжів, на кращого профспілкового лідера-жінку, на краще висвітлення профспілкової тематики в засобах масової інформації серед журналістів.

На базі обласного навчально-методичного центру профспілок систематично  проводиться навчання голів і скарбників профспілкових організацій, а на місцях -  навчання різних категорій профактиву. Спільно з  управлінням охорони здоров’я ОДА наприкінці кожного року урочисто підводяться підсумки оздоровчої та спортивно-масової роботи у галузі, визначаються кращі колективи та організатори з цих питань.

Нині галузева профспілка вважає своїми пріоритетними завданнями реалізацію в повному обсязі конституційних прав громадян на охорону здоров’я, забезпечення гарантованого рівня надання кваліфікованої медичної допомоги, удосконалення системи оплати праці працівників охорони здоров’я, введення в дію в повному обсязі ЄТС, законодавчого закріплення надання працівникам охорони здоров’я матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі I посадового окладу і більше.

Виконуючи свої організаційні і захистні функції, обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я завжди спиралась і спиратиметься на широкий профспілковий актив. 


Шановна медична громада! Шановні колеги! Дорогі друзі!

Прийміть найщиріші вітання зі світлими зимовими

святами – Новим Роком та Різдвом Христовим !

 

Від усієї душі бажаємо Вам, Вашим рідним, колегам міцного здоров'я, щастя, гарного настрою, душевного спокою здійснення найзаповітніших бажань, мрій і сподівань!

 

Нехай Новий 2021 рік увійде у Ваші домівки добрим та радісним, принесе добробут, успіх і процвітання, а у Ваші сім’ї – любов та злагоду!

 

 

З повагою,

Голова Закарпатської обласної організації

профспілки працівників охорони здоров’я України

 

В. М. Турок

 

немає новин.


Фотодокументи