Профспілка працівників охорони здоров'я України

  Оплата праці

  Права працівників



  Преса

  Дайджест

  Приймальня голови молодіжної ради

Соціально-економічний захист членів профспілки

АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК ЗАКАРПАТТЯ ЗАВЕРШИЛАСЯ ПЕРЕМОГОЮ






В місті Ужгороді відбулася попереджувальна акція протесту, ініціатором проведення якої виступила обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я (голова Володимир Турок). Медиків підтримали профспілкові активісти профорганізацій освіти і науки та культури. Ця подія викликала великий громадський резонанс, її висвітлювали близько 10 національних та обласних телеканалів.

Приводом до акції стали опубліковані на сайті Закарпатської обласної ради проєкти рішень щодо оптимізації закладів охорони здоров'я, освіти і науки, культури.

Відразу ж обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я висловила негативне ставлення до реорганізації 15 обласних спеціалізованих медичних закладів шляхом приєднання їх до КНП "Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака". Такої новації досі не було в жодній області України.

Президія комітету обласної організації профспілки працівників освіти і науки вбачала, що проєкт рішення обласної ради щодо затвердження у новій редакції Статуту Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти було підготовлено всупереч вимогам Законів України "Про освіту" та "Про вищу освіту". Профспілка освітян також виступила проти реорганізації шляхом злиття, а фактично знищення, трьох різнопрофільних закладів позашкільної освіти, які є окремими юридичними особами.

Категоричну незгоду з намаганнями обласної ради реорганізувати, а точніше, припинити діяльність Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва , а також комунального закладу "Обласний організаційно-методичний центр культури" висловила обласна профспілкова організація працівників культури.

Свою принципову позицію з цих питань голова облпрофради Іван Зелінський, голови обласних організацій профспілок: працівників освіти і науки - Тетяна Повханич, охорони здоров'я - Володимир Турок, культури - Наталія Товтин висловили на зустрічі з головою Закарпатської обласної ради Олексієм Петровим, яка за наполяганням профспілок відбулася напередодні сесії облради.

Однак попри все, проєкти рішень обласної ради, проти яких виступали профспілки, було внесено у порядок денний сесії.

Тому понад 400 активістів бюджетних галузей вийшли на протестну акцію перед будівлею обласної ради на площі Народній. Головний майдан області замайорів десятками галузевих протестних гасел медиків, освітян, працівників культури та прапорів.

Відкриваючи зібрання, голова обласної організації профспілки медиків Володимир Турок озвучив вимоги працівників охорони здоров'я до керівництва та депутатів обласної ради. Його підтримали у своїх емоційних виступах голови обласних організацій галузевих профспілок Тетяна Повханич і Наталія Товтин, голова облпрофради Іван Зелінський, чимало голів профспілкових організацій бюджетних галузей.

Солідарну підтримку діям і вимогам профспілок висловили депутати обласної ради Ольга Олексик, Михайло Рівіс та Володимир Чубірко, які вийшли їх сесійної зали на зустріч з учасниками профспілкового зібрання. Вони запевнили профактивістів, що голосуватимуть за зняття з порядку денного підготовлених без консультацій з трудовими колективами та фахівцями галузей проєктів рішень обласної ради.

Підтримати профспілки на площу Народну прийшла і група депутатів Ужгородської міської ради. Від їх імені виступив секретар міськради Андрій Риба, який наголосив, що сесія міської ради зробила перерву, аби її депутати мали можливість вийти на площу і підтримати дії профспілок.

Від профспілкового зібрання група профспілкових активістів вручила на сесії обласної ради вимоги учасників попереджувальної протестної акції до голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова та депутатів обласної ради. Ці вимоги за дорученням профактивістів підписали керівники обласних організацій профспілок бюджетних галузей.

Усього на площі Народній виступило більше десятка профактивістів різних галузей, які одноголосно висловилися проти прийняття вищезгаданих рішень обласної ради.

І нарешті, учасники зібрання дізналися, що запропоновані рішення обласної ради щодо оптимізації діяльності закладів бюджетної сфери знято з розгляду на сесії. Врешті-решт депутати відправили у відставку і голову обласної ради Олексія Петрова.

Отже, завдяки солідарним діям профспілки Закарпаття отримали довгоочікувану перемогу, чим підняли свій імідж в очах громадськості нашого краю.

На фото: під час акції протесту профспілок в місті Ужгороді

 

ВИМОГИ учасників попереджувальної протестної акції

ВИМОГИ

учасників попереджувальної протестної акції

до голови Закарпатської обласної ради п. Олексія Петрова

та депатутів Закарпатської обласної ради

28 жовтня 2021

м. Ужгород, пл. Народна

 

 

Шановний Олексію Геннадійовичу!

Шановні депутати Закарпатської обласної ради!

 

Ми, учасники попереджувальної акції протесту від галузі охорони здоров’я, стурбовані появою проєкту рішення Закарпатської обласної ради №1960 ПР/01-16 «Про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я Закарпатської обласної ради» і намірами обласної ради втілити його у життя.

Більшість учасників протестної акції (лікарі, медсестри, пацієнти) вже були свідками мегабагатопрофільного медичного закладу, якою колись була обласна лікарня. Прийняття рішень обласною радою попередніх скликань про створення профільних обласних закладів у Закарпатті дало позитивний результат по наданню якісної медичної допомоги жителям області. Проєкт №1960 ПР/01-16 є кроком назад і його поспішне прийняття з метою вирішення поточних фінансових проблем області не дасть очікуваного позитиву, а лише призведе до загострення соціальних, економічних, політичних проблем у Закарпатті.

Погіршиться доступність медичної допомоги, а значить і її якість. З появою нового штатного розпису відбудеться скорочення працівників. Що може запропонувати обласна рада звільненим працівникам, де планує їх працевлаштувати? Як обласна рада планує наповнювати бюджет, не піклуючись про працевлаштування свого населення, адже левову частку доходів бюджету складають податки з доходів громадян.

Проти прийняття даного рішення виступає:

- меморандум Всесвітньої організації охорони здоров’я, який не рекомендує будь-яку реорганізацію медичних закладів у період пандемії Covid-19;

- Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, який анонсував продовження реформування галузі охорони здоров’я на державному рівні;

- наукова медична громадськість краю.

Такі доленосні рішення мають прийматися після громадського обговорення, після засідання Госпітальної ради, після вивчення думки всіх громад Закарпаття, які по суті є власниками обласних закладів.

Основним завдання обласних закладів охорони здоров’я є якісне надання високоспеціалізованої медичної допомоги, а не економія коштів. Ми, учасники протестного мітингу, вимагаємо від депутатів обласної ради, як ваші активні виборці, не підтримувати даний проєкт рішення ЗОР №1960 ПР/01-16.

Ми вимагаємо від обласної ради забезпечувати і покращувати матеріально-технічну базу обласних закладів охорони здоров’я, забезпечити їх сучасною апаратурою, турбуватися про опалення, а медичну діяльність закладів контролює Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я України, департамент охорони здоров’я і мешканці краю.

Ми, учасники акції протесту від освітньої галузі, вимагаємо від Закарпатської обласної ради, її депутатів:

1. Зняти з розгляду на черговій сесії обласної ради питання «Про затвердження Статуту Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти в новій редакції» як таке, що порушує діючі Закони України «Про освіту» та «Про вищу освіту», якими передбачено затвердження засновником Статуту закладу освіти за поданням вищого колегіального органу громадського самоврядування закладу вищої освіти.

2. Припинити реорганізацію шляхом злиття, а фактично знищення трьох різнопрофільних закладів позашкільної освіти: комунальний заклад «Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді», комунальний заклад «Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (Закарпатський центр туризму)» Закарпатської обласної ради та комунальний заклад «Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», які є окремими юридичними особами, мають вагомі здобутки в роботі з дітьми, упродовж кількох десятиліть створили для цього матеріально-технічну базу та кадровий потенціал.

Ми, учасники акції протесту від галузі культури, висловлюємо категоричну незгоду з проєктами рішень обласної ради щодо реорганізації закладів культури області, в результаті чого будуть вивільнені 69 працівників. Вимагаємо урахування думки фахівців галузі культури щодо реорганізації вище вказаних закладів, обговорення в трудових колективах, а відтак ретельного доопрацювання. Вважаємо, що із закриттям дитячої бібліотеки будуть порушені права дітей та юнацтва на вільний і безпечний доступ до інформації, проведення змістовного дозвілля підростаючого покоління, а закриття обласного організаційно-методичного центру культури призведе до зниження якості надання культурних послуг, суттєвих втрат в культурно-мистецькому житті нашого краю, який має 75-річну історію.

Ми бажаємо всім депутатам доброго здоров’я. Надіємось на взаєморозуміння. Боже помагай Вам! Слава Україні!

 

 

 

 

За дорученням учасників акції протесту

 

голова обласної профспілки охорони здоров’я Володимир ТУРОК

 

голова обласної профспілки освіти і науки Тетяна ПОВХАНИЧ

 

голова обласної профспілки працівників культури Наталія ТОВТИН

 

 

Працівники медичних закладів, установ Закарпаття на Всеукраїнській акції протесту в місті Києві

07 жовтня 2021 року у Всесвітній день дій за гідну працю в місті Києві відбулась Всеукраїнська попереджувальна акція протесту профспілок, в якій взяли участь профспілкові працівники і активісти з усіх регіонів нашої держави. Закарпатська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України на цій акції була представлена 42 учасниками – членами профспілки на чолі з головою облорганізації Володимиром Турком.

На мітингу пролунали конструктивні, часом емоційні, виступи проти прийняття законопроектів, які звужують права працівників та профспілок, та намагання влади змінити трудове законодавство на користь великого бізнесу, та проти скорочення трудових, економічних, соціальних прав людей праці.

Працівники, члени профспілки нашої області підтримали вимоги Профспілки працівників охорони здоров’я України до Верховної ради, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби охорони здоров’я України, які були передані Прем’єр Міністру України та до Верховної Ради України.

Ця акція попереджувальна, тому якщо влада не прислухається до голосу Профспілок, Профспілки готові застосовувати весь арсенал засобів боротьби за свої права, які дозволяються Конституцією України та вітчизняним законодавством.

Делегації профспілок зустрілися з Прем’єром Міністром України Денисом Шмигалем та з теперішнім головою парламенту Русланом Стефанчуком, передавши їм вимоги учасників акції протесту Профспілок.

На фото профспілкові активісти учасників акції:

 









ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПРИЙНЯЛА УЧАСТЬ В АКЦІЇ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК ЗАКАРПАТТЯ

25 січня 2020 р.

 

25 січня в місті Ужгороді у спорткомплексі «Юність» відбулася акція протесту профспілок Закарпаття, в якій взяли участь понад 350 спілчан-представників різних галузей: освіти і науки, охорони здоров’я, культури, державних установ, будівництва, машинобудування, текстильної і легкої промисловості, агропромислового комплексу, житлово-комунального господарства, лісових галузей, пошти і зв’язку та інших. Вона проводилася у формі флешмобу, щоб підкреслити важливість протестних дій профспілок проти антисоціальних законів у рамках Всеукраїнської акції «Хвиля гніву».

Учасники акції тримали плакати з гаслами: «Ні – трудовому рабству!», «Профспілки – за справедливу трудову реформу!», «Не дозволимо порушити наші трудові права!», «Законопроєкт про працю – це ганьба уряду!» тощо .

Звертаючись до учасників акції, голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько наголосив, що профспілки краю усіма можливими способами намагаються протидіяти законам, які ущемлюють права працюючої людини, а також масштабному наступу на профспілки. «Борітеся – поборете!» – цими словами Івана Франка закінчив свій емоційний виступ профспілковий лідер області.

Було ухвалено Звернення з вимогами до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України.

Учасники акції провели символічну профспілкову хвилю гніву. Вона проходила під мелодію пісні «Україна» (слова і музика Тараса Петриненка), яку виконав учасник студії «Соло Міо» обласного Будинку культури профспілок Сергій Юзьків.

 



Медики Закарпаття підтримали дії Закарпатської облпрофради та спільно відбили чергову рейдерську атаку на майно профспілок

14.08.2019 року

 

Протягом трьох років триває жорстке протистояння між Закарпатською облпрофрадою і Закарпатським окружним адміністративним судом за право власності на Будинок профспілок на площі Народній, 5 в місті Ужгороді. Діючи в інтересах суду, чергову рейдерську атаку здійснили працівники управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області. Були біля будівлі профспілок і працівники окружного адміністративного суду на чолі з керівником апарату Олександром Скрипчуком.

Перед центральним входом до Будинку профспілок, аби захистити його, «кругову оборону» зайняли працівники облпрофради, обласних організацій галузевих профспілок, підвідомчих організацій, профспілкові активісти різних галузей, ветерани профспілок.

Під час гострої розмови з працівниками окружного адміністративного суду та виконавчої служби голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько наголосив, що профспілки категорично не погоджуються з прийнятими судовими рішеннями щодо права власності на будівлю профспілок, оскільки вони приймалися з грубими порушеннями міжнародних правових норм, за повного ігнорування позиції і доводів профспілок і виносилися на користь іншого суду. А Кабінет Міністрів України на підставі цих судових рішень прийняв відповідне розпорядження.

Цим самим обласну раду профспілок було позбавлено права власності на свою будівлю, що понад 55 років знаходиться у її віданні і в якій облпрофрада та галузеві профспілки виконують функції щодо захисту прав працюючих згідно Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». А чим пояснити той факт, що окремі судді нашого краю, які раніше виносили свої рішення на користь профспілок, потім приймали зовсім протилежні рішення?

Більше того, судовими органами було свідомо приховано той факт, що Закарпатському окружному адміністративному суду згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 року № 1241-р вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю в м. Ужгороді по вул. Другетів, 91 корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів. Але, як бачимо, і цього виявилося замало. Під тиском суду в будівлі профспілок навіть відключено електропостачання.

Працівників управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області у будівлю профспілок на площі Народній знову не впустили, оскільки 12 серпня президія Закарпатської облпрофради прийняла таке рішення з урахуванням того, що питання про майнові права на Будинок профспілок в м. Ужгороді нині знаходиться на розгляді у судових інстанціях та Кабінеті Міністрів України. Про судове свавілля проти профспілок області голова облпрофради Володимир Фленько надіслав листа Президенту України Володимиру Зеленському. Його розглядатиме новостворена експертна група з оцінки результатів проведення судової реформи.

Вселяє надію і той факт, що 26 липня 2019 року в м. Києві з дотриманням законності, верховенства права і справедливості було ухвалено судове рішення, яким скасовано розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу будівлі профспілок в м. Полтава Генеральній прокуратурі України. Цим самим підтверджено право Полтавської обласної ради профспілок на свою будівлю.

Спілчани Закарпаття сподіваються, що таке ж рішення врешті-решт буде прийнято і щодо Будинку профспілок в м. Ужгороді.

Отже, чергова рейдерська атака знову завершилася на користь профспілок. Профспілковий лідер області Володимир Фленько переконаний у кінцевій перемозі профспілок нашого краю у боротьбі за свої майнові права. Він дав телеінтерв’ю провідним телеканалам області.

На фото:

– телеінтерв’ю голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька;

– на захисті Будинку профспілок;

– гостра розмова щодо будівлі профспілок;

– голова облпрофради Володимир Фленько звертається до профспілкових активістів.

 

 





Медики Закарпаття взяли участь у Всеукраїнській акції протесту профспілок у Києві

17 жовтня 2018 року

 

 

Близько 20 тисяч спілчан з усіх областей України вийшли 17 жовтня на Всеукраїнську акцію протесту профспілок в місті Києві, організованою Федерацією профспілок України.

Велетенською ходою спілчани пройшли від пам’ятника Тарасові Шевченку до Будинку Уряду у столиці України, вимагаючи від влади – РОБОТУ, ЗАРПЛАТУ, ГІДНЕ ЖИТТЯ. Серед них – 247 представників профспілок Закарпаття – освітяни, медики, працівники культури, інших бюджетних галузей, промисловості, агропромислового комплексу, сфери обслуговування, зв’язку та інших галузей.

 

У Всеукраїнській акції протесту профспілок у складі представників від Закарпатської області взяли участь понад 80 профспілкових активістів профспілки охорони здоров’я, яких очолював голова обласної організації профспілки, член Ради ФПУ Володимир Турок.

На мітингу в Урядовому кварталі перед багатотисячним пікетом, який відкрив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, усі виступаючі, розповідаючи з трибуни про найболючіші проблеми в галузях, наголошували, що влада нарешті має почути свій народ. Зокрема, гострим і емоційним був виступ єдиного представника від регіональних профоб’єднань - голови Закарпатської облпрофради Володимира Фленька, який порушив питання соціального діалогу з органами влади, реагування на їх вимоги, ефективності протестних акцій профспілок в яких завжди бере активну участь профспілка медиків.

На Всеукраїнському профспілковому віче було прийнято вимоги, які передано керівництву Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України:

1. Забезпечити пріоритетний розвиток вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні.

2. Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних зобов’язань держави:

- розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 5167 грн;

- мінімальний рівень оплати праці – не нижче 7700 грн;

- мінімальний розмір пенсії – 2840 грн.

3. Не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житло-комунальні послуги, транспортні послуги, коли люди не мають змоги заплатити. Забезпечити захист населення через механізм субсидій.

4. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік видатки на освіту - 7% ВВП, охорону здоров'я - 5%, соціальний захист, стипендіальне забезпечення молоді, розвиток галузей економіки, як визначено законами.

5. Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 100 тис. працівникам.

6. Припинити державне рейдерство профспілкового майна та наступу на права профспілок.

У Кабінеті Міністрів України відбулася зустріч уповноважених представників Всеукраїнського профспілкового віча з Віце – прем’єр – Міністром України Павлом Розенком та керівниками ряду Міністерств і відомств. В ході діалогу голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько з позиції соціального діалогу гостро ставив питання життєдіяльності ряду галузей, соціального захисту людей в умовах урядових реформ перед Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою, Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.

Профспілковий лідер області окремо акцентував увагу учасників діалогу влади і профспілок на питанні владного і судового свавілля щодо права власності на будівлю профспілок Закарпаття на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, нереагування на доручення Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана з цього питання, що викликало негативний резонанс у міжнародних організаціях профспілок. Це питання взяв на особистий контроль Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо й надалі ігноруватимуться подані ними пропозиції, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аж до проведення всеукраїнського страйку.

 

 

На фото:

- під час Всеукраїнської акції протесту профспілок в місті Києві.

 

 

 

 

Профспілкові активісти охорони здоров’я – на попереджувальній акції профспілок Закарпаття в місті Ужгороді

09 жовтня 2018 року

 

 

Попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття розпочалася в трудових колективах в містах і районах. У день акції голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленько зустрівся з головою облдержадміністрації Геннадієм Москалем, ознайомивши його з метою, завданнями та вимогами акції. Для отримання міжнародної підтримки були надіслані листи профспілкам сусідніх країн - Словаччини, Румунії, Угорщини, Польщі.

Заключний етап акції відбувся в центрі міста Ужгорода – на площі Театральній, де зібралося близько тисячі учасників – профактивістів, представників громадських організацій, що підтримують профспілки, мешканців обласного центру. В акції протесту взяли участь понад 200 профспілкових активістів організацій та установ охорони здоров’я, яких очолював голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Володимир Турок.

Біля пішохідного мосту було облаштовано намет із символікою профспілок, де усі бажаючі могли отримати звернення учасників акції з вимогами профспілок

Профспілкові активісти – медики тримали прапори Профспілки працівників охорони здоров’я України, Федерації профспілок України та Державні прапори України. В руках учасників акції гасла: «Ні! – ліквідації медичних закладів! «Ні! – звільненню медичних працівників!», «Ні!! - медичним реформам за рахунок медиків!», «СТОП! – вірусу свавілля!» та інші. На відкритті акції прозвучав Гімн Федерації профспілок України.

Наступальний тон акції задав своїм емоційним виступом голова облпрофради Володимир Фленько Він наголосив, що профспілки обурені різким погіршенням життєвого рівня населення, урядовими рішеннями про підвищення цін на природній газ на вимогу МВФ, тарифів на електроенергію, водо – і теплопостачання, житлово – комунальні послуги. «Пробуксовують» урядові реформи в охороні здоров’я, освіті, пенсійному забезпеченні. Країну охопила корупція, масовим стала рейдерство через суди. Зокрема, намагаючись отримати будівлю профспілок на площі Народній, 5, Закарпатський обласний окружний адміністративний суд приховав той факт, що у 2011 році згідно розпорядження Кабінету Міністрів України йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вулиці Другетів, 91 корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів. Але апетити зростають.

«Ми мовчимо – чиниться владне і судове свавілля», - було сказано в листівці обласної ради профспілок, яку отримали ужгородці напередодні акції протесту. В сьогоднішній складній ситуації профспілки налаштовані рішуче, і якщо уряд не дослухається до їх вимог - розпочнеться масовий збір підписів щодо недовіри йому.

Емоційними, з оцінкою сьогоднішнього стану і проблем окремих галузей, перспектив соціального діалогу влади і профспілок на всіх рівнях, ролі профспілок у соціально – економічному захисті людей , своїх майнових прав були виступи учасників акції, в тому числі від медиків – експерта з врегулювання соціально – трудових відносин облорганізації профспілки працівників охорони здоров’я Тіберія Лукача. Окремі виступи переривалися аплодисментами, звучали вимоги профспілок.

Під час попереджувальної акції Тіберій Лукач дав телеінтерв’ю національним та обласним телевізійним каналам «Інтер», «НТН», «М-студіо», «Тиса» та іншим щодо дій Галузевої профспілки з питань соціально-економічного захисту медиків у зв’язку з реформуванням галузі.

На зібранні було прийнято звернення учасників акції, яке надіслано Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, роботодавцям.

 

На фото:

1- телеінтерв’ю експерта з врегулювання соціально- трудових відносин та умов праці облорганізації профспілки Тіберія Лукача під час акції;

2, 3, 4, 5 - учасники попереджувальної акції;

6 - виступає голова Закарпатської облпрофради Володимир Фленьк;

 

 

 







Попереджувальна акція протесту профспілок відбулася в Ужгороді

16 травня 2018 р

 

В Ужгороді 16 травня 2018 року відбулася масова попереджувальна акція протесту профспілок, яка проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації. Її мета – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих, та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. В акції взяли участь понад 2 тисячі членів профспілок серед яких понад 400 представників Профспілки працівнимків охорони здоров’я.

Основними вимогами були:

- Медикам цивілізовану заробітну плату;

- Ні відтоку медичних кадрів за кордон;

- Ні реформам у медицині за рахунок медичних працівників;

- Ні підвищенню комунальних тарифів і не контролюваному росту цін.

Підтримати профспілки Закарпаття в місто над Ужем приїхали керівники Федерації профспілок України, делегації регіональних профоб’єднань Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей, Української Федерації профспілкових організацій – профспілки працівників підприємців з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ, Київської та Житомирської обласних організацій профспілки працівників охорони здоров’я, освітяни, представники профспілок працівників культури, АПК, ряду інших галузей.

 

На мітингу біля Закарпатського окружного адміністративного суду гострими й емоційними були виступи голови облпрофради Володимира Фленька, заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драп’ятого, головного спеціаліста з правових питань Закарпатської облпрофради Василя Товтина, голови Сумської обласної ради профспілок Тетяни Євдокимової, членів Ради ФПУ – голови Закарпатського територіального профоб’єднання працівників соціальної сфери Людмили Ляпіної, голови обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості Магдалини Глушені.

Як наголошувалося, конфлікт між Закарпатською облпрофрадою і окружним адміністративним судом за право власності на будівлю профспілок дістав національний і міжнародний розголос. Згідно рішень судів, прийнятих всупереч здоровому глузду, з грубими порушеннями норм міжнародного права, за повного ігнорування позиції і доводів профспілок, Закарпатську обласну раду профспілок було позбавлено права на свою будівлю на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді, яка 55 років знаходиться у її віданні.

На підставі цих судових рішень було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

Закарпатський окружний адміністративний суд, претендуючи на будівлю профспілок, навмисно замовчує і приховує той факт, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р йому вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю по вул. Другетів, 91, корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Учасники акції скандували: «STOP! Зупинимо судове свавілля!», «Будинку профспілок Закарпаття – бути!», «Вимагаємо від Кабміну скасувати розпорядження про передачу будівлі профспілок Закарпаття Судовій адміністрації!», «Руки геть від профспілкового майна» тощо.

Далі колона учасників акції попрямувала на площу Народну. Тут відбувся ще один мітинг, який відкрив голова облпрофради Володимир Фленько. Виступаючи перед учасниками акції, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий акцентував увагу на питаннях розвитку соціального діалогу в Україні, конкретних діях Федерації профспілок щодо захисту соціально-економічних і майнових прав спілчан.

Аргументованими із вболіванням за стан справ і дії профспілок у регіонах і галузях були виступи на мітингу голови Об’єднання профспілок Львівщини Романа Дацька, прес-секретаря Федерації профспілок України Юрія Работи, членів Ради ФПУ – голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяни Повханич та голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимира Турка.

Учасники акції прийняли Резолюцію, в якій вимагають від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, роботодавців:

• Встановити у цьому році мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – 4126 грн. (у цінах березня).

• Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.

• Забезпечити роботою і достойною зарплатою трудові колективи підприємств, зупинити масову еміграцію за кордон кваліфікованих робітників, інженерів, будівельників, лікарів, освітян, забезпечивши відродження вітчизняного промислового комплексу, розвиток будівництва і транспорту та надійне фінансування бюджетних галузей.

• Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%.

• Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.

• Забезпечити права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування, відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб) та їхніх дітей.

• Невідкладно погасити до кінця року заборгованість з виплати зарплати.

• Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу Верховною Радою України.

У Резолюції також зазначено:

«Вимагаємо:

Від Президента України, як Гаранта Конституції:

- покласти край неправомірним діям судової гілки влади, яка незаконним шляхом, із застосуванням корупційних схем позбавила профспілки Закарпаття права на будівлю, що перешкоджає діяльності найчисельнішого громадського об’єднання нашого краю і викликає негативний міжнародний резонанс.

Від Прем’єр-міністра України .

- скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації».

- доручити Уряду разом з ФПУ підготувати і подати до Верховної Ради України законопроект з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення за ними належного їм майна.

У разі невиконання цих вимог залишаємо за собою право:

- ініціювати проведення в областях України та в м. Києві профспілкових акцій протесту за недовіру Уряду;

- продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;

- звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття».

Профспілкова попереджувальна акція протесту, яка відбулася в Ужгороді, була масовою, добре організованою, засвідчила єдність дій профспілок, їх прагнення боротися за соціально-економічні права й інтереси працюючої людини, інших верств населення та свої майнові права.

На фото:

- під час попереджувальної акції протесту профспілок в м.Ужгороді.

 

прес-служба

Закарпатської облпрофради

 

 











Члени профспілки прийняли участь у попереджувальній Всеукраїнській акції протесту працівників охорони здоров’я

2017 р.

 

У Всеукраїнській акції протесту працівників охорони здоров’я, яка відбулась 19 вересня 2017 року в м. Києві прийняли участь профспілкові працівники та активісти обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я на чолі з головою Володимиром Турком. Відкриваючи багатотисячний мітинг під стінами Кабінету Міністрів України голова Профспілки Вікторія Коваль зазначила, що в зв’язку з погіршенням соціально-економічної ситуації в галузі та зниження рівня гарантій і соціального захисту працівників закладів, установ охорони здоров’я ми вимушені провести таку акцію непокори. Влада на наші неодноразові звернення не вирішує та ігнорує ключові проблеми галузі, це зокрема: фінансування галузі, рівень заробітної плати та покращення соціально-економічного захисту.

Тому використовуючи свій потенціал, законодавчі гарантії Профспілка стала на шлях боротьби. Наші вимоги до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України базуються на законах України і принципах справедливості:

- 1. Призначити Міністра охорони здоров’я України (з метою посилення відповідальності за діяльність галузі в умовах впровадження медичної реформи).

- 2. Збільшити обсяг медичної субвенції на 2017 рік не менше ніж на 3,9 млрд . грн. для забезпечення:

- - своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я з урахуванням диференціації згідно із вимогами законодавства;

- - виплати допомоги на оздоровлення;

- - погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

- 3. Ліквідувати «зрівнялівку» в оплаті праці шляхом підвищення з 01 вересня 2017 року на два тарифних розряди ЄТС посадові оклади лікарів, медичних сестер, у тому числі спеціалістів із вищою немедичною освітою для забезпечення єдиних підходів в оплаті праці працівників бюджетної сфери.

- 4. Встановити медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я надбавку за престижність праці.

- 5. Забезпечити в повному обсязі видатки на оплату праці працівників державних установ Національної академії медичних наук України.

- 6. Здійснювати реформу системи охорони здоров’я з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти.

- 7. Не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я, зберегти кадровий потенціалу галузі, забезпечити конституційне право громадян на доступну та якісну медичну допомогу.

- 8. Виконати рішення судів щодо скасування постанови КМУ № 442 від 10.09.2014 року (в частині реорганізації ДержСЕС України) та постанови КМУ № 1024 від 25.11.2015 року (скорочення ліжкового фонду).

Всеукраїнська акція протесту ще раз засвідчила, що Профспілка намагається вирішити проблеми соціально-економічного захисту людини праці шляхом діалогу, переговорів. Але потрібно мати на увазі, що профспілки в своєму арсеналі мають широкий спектр заходів у тому числі такий як СТРАЙК. Хочеться вірити що до нього не дійде.

 

Автор - Тіберій Лукач

 












Акція протесту

У Всеукраїнській акції протесту яка відбулася 8 грудня 2016 року взяли участь і представники від Закарпаття.

Федерація профспілок України впродовж останнього пів року активно спонукала владу до посилення захисту прав працівників у зв'язку з прийнятими рішеннями про підвищення цін і тарифів.

У червні цього року Радою ФПУ було сформовано відповідні вимоги та 6 липня проведено марш протесту профспілок. Уряд сприйняв пропозицію ФПУ і подав до Верховної Ради законопроекти спрямовані на відновлення соціальної справедливості, зокрема про підвищення з 1 січня 2016 року мінімальної заробітної плати до 3200 грн. передбачається також підвищення середньої заробітнолї плати для 4 млн. бюджетної сфери до 50 %Найближчим часом сторони Генугоди визначать розмір тарифної ставки для працівників виробничої сфери, що дасть старт для підвищення їм зарплати.

Наша ціль – збільшенням зарплати компенсувати підвищення ціни на природний газ, тарифів на житлово-комунальні послуги, покращити рівень життя працівників, які на сьогодні отримують зарплату меншу від прожиткового мінімуму.

Серед інших наших вимог – невідкладне погашення боргів по зарплаті, підвищення пенсій і скасування обмежень для працюючих пенсіонерів, відміна рішень якими обмежено право дострокового виходу на пенсію, повернення десяткам тисяч працівників права на санаторно-курортне оздоровлення, гарантування стипендіального забезпечення. Органам державної влади – взяти під жорсткий контроль ціни на товари першої необхідності та послуги.

Значна частина вимог сьогодні запишаються не виконаними. Тому люди вимагають посилення активних дій профспілок на захист їхніх соціально-економічних прав.

 

Відбувся марш протесту профспілок

6 липня 2016 року відбувся Всеукраїнський марш протесту профспілок під стінами Верховної ради України та Кабінету Міністрів України. В акції протесту від Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я прийняло участь більше 100 чоловік.

Існуюча система соціального захисту не забезпечує адекватної підтримки населенню, оскільки базуєтьсмя на штучно заниженому розмірі прожиткового мінімуму, а від так занижені розміри мініиальної заробітної плати та пенсії. Підняття з 1 травня 2016 року ціни на газ для населення майже вдвічі та скасування норми про споживання населенням газу за пільговою ціною що спровокувало прицйняття рішення НКРЕКП щодо підвищення прогнозованих рівнів тарифів на опалення та гарячу воду спричинило подальше підвищення цін на інші товари і послуги, а отже зростіння і рівня інфляції.

Такі дії Уряду викликали шок у членів профспілки, усього населення, які вимагають відміни цих невиважених антисоціальних рішень, які прихзведуть до масорвого зубожіння населення, наростання соціальних протестів, а також рішучих дій профспілок усіх рівнів щодо відстоювання законних прав та інтересів людей.

 





ЗАЯВА VII з'їзду профспілки працівників охорони здоров'я України






Відбулась акція протесту

03 червня 2015 року відбулась акція протесту під стінами Кабінету Міністрів України по недопущенню життєвого рівня життя громадян України. Від Закарпатської обласної організації профспілки працівників охорони здоровэя прийняло участь 5 учасників. На акції протесту з промовою виступив головний спеціаліст – заступник голови облорганізації профспілки Лукач Т. М.







Друга акція протесту. Профспілкові активісти Закарпаття пікетують Верховну Раду




Закарпатські профспілки вимагають від влади виконання соціальних обіцянок.

03.07.2015

 

У Всеукраїнській акції протесту профспілок, яка відбулася в місті Києві, біля Верховної Ради України, взяли участь профспілкові працівники і активісти майже з усіх регіонів нашої країни.

В їх числі – і профспілковці Закарпаття на чолі із заступником голови облпрофради Василем Захарцем. Вони представляли обласні профспілкові організації працівників освіти і науки, охорони здоров’я, державних установ, культури, соціальної сфери, ряду інших галузей.

Відкриваючи багатотисячний мітинг під стінами українського Парламенту, голова Федерації профспілок України, керівник Спільного представницького органу профспілок Григорій Осовий зазначив: «Після повалення корупційного режиму немає позитивних зрушень для людей, які сьогодні втрачають робочі місця, заморожені зарплата і пенсії, а ціни шалено стрибають уверх. Влада на це не реагує. Тому, використовуючи свій потенціал, законодавчі гарантії, профспілки встали на шлях боротьби. Наші вимоги до народних депутатів базуються на законах України і принципах соціальної справедливості. Зараз йдуть непрості переговори, але ми бачимо, що Уряд затягує вирішення питань, які ми поставили. Питання номер один – надати можливість кожній людині, яка хоче і може працювати, робоче місце і можливість годувати себе і свою родину. Ми поставили питання про те, що потрібно індексувати мінімальну зарплату і пенсію, а також поступово підвищити їх на рівень інфляції. П’ять законопроектів включені до порядку денного Верховної Ради, але йде затягування їх розгляду».

На мітингу пролунали конструктивні, часом емоційні виступи керівників репрезентативних профспілкових об’єднань, які входять до Спільного представницького органу профспілок, народних депутатів Сергія Капліна, Юлії Тимошенко, профспілкових працівників і активістів різних галузей. Всі вони висловились за підтримку прийняття парламентарями «соціального пакету» законів:

- №2883 щодо індексації грошових доходів населення;

- №2682 щодо зниження рівня оподаткування пенсій;

- №2698 щодо зняття обмежень на виплату повної пенсії працюючим пенсіонерам;

- №2835 щодо здешевлення ціни на природний газ для населення;

- №2245 щодо відновлення за рахунок коштів соціального страхування часткового фінансування літнього оздоровлення дітей, санаторного лікування працівників, передусім зайнятих у шкідливих і важких умовах праці.

Всеукраїнська акція протесту профспілок біля Верховної Ради України ще раз засвідчила, що профспілки намагаються вирішити проблеми соціально-економічного захисту людини праці шляхом соціального діалогу. Але вони мають у своєму арсеналі дуже широкий спектр заходів впливу, у тому числі і такий, як страйк. Чи завершаться активні дії профспілок на захист прав та інтересів людей Всеукраїнським страйком?

 

Шановна медична громада! Шановні колеги! Дорогі друзі!

Прийміть найщиріші вітання зі світлими зимовими

святами – Новим Роком та Різдвом Христовим !

 

Від усієї душі бажаємо Вам, Вашим рідним, колегам міцного здоров'я, щастя, гарного настрою, душевного спокою здійснення найзаповітніших бажань, мрій і сподівань!

 

Нехай Новий 2021 рік увійде у Ваші домівки добрим та радісним, принесе добробут, успіх і процвітання, а у Ваші сім’ї – любов та злагоду!

 

 

З повагою,

Голова Закарпатської обласної організації

профспілки працівників охорони здоров’я України

 

В. М. Турок

 

Новини

02.01.25
Щодо внесення змін до постанови КМУ
24.12.24
Вітаємо з різдвяними святами !
усі новини

Фотодокументи