4. Зайнятість
4.1. Сторони домовились:
4.1.1.Вживати заходів щодо недопущення в закладах та установах охорони здоров’я необгрунтованих вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.
4.1.2. Спільно з органами охорони здоров’я порушувати питання перед місцевими органами виконавчої влади про призупинення звільнення або про поетапне звільнення працівників при неможливості їх подальшого працевлаштування.
4.2.Сторона власників зобов’язується:
4.2.1. Забезпечувати працевлаштування молодих спеціалістів, які закінчили вищі медичні (фармацевтичні) навчальні заклади III-IV рівня акредитації за рахунок державного замовлення.
4.2.2. Вживати заходів щодо розробки науково обгрунтованої методики визначення потреб держави у спеціалістах з різним рівнем кваліфікації та обсягів державного замовлення з урахуванням реальної ситуації на ринку праці.
4.2.3. Співпрацювати з відповідними структурами державної служби зайнятості населення, брати участь у розробці, реалізації, контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості працівників галузі при їх вивільненні.
4.2.4. Здійснювати аналіз зайнятості в галузі на основі статистичних звітів закладів охорони здоров’я та розглядати це питання спільно з ЦК профспілки одночасно з підсумками виконання Угоди.
4.2.5. Узгоджувати з ЦК профспілки пропозиції щодо скорочення чисельності працівників закладів та установ охорони здоров’я.
4.2.6. Забезпечити з боку керівників органів та підвідомчих закладів і установ охорони здоров’я дотримання вимог законодавства щодо завчасного, але не пізніше трьох місяців з часу прийняття рішення, надання профспілковим організаціям обгрунтованої інформації про заплановане скорочення чисельності або штату працівників, проведення консультацій з профспілковими органами про заходи щодо запобігання звільненню чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-якого звільнення.
4.2.7. Дотримуватись чинного законодавства під час вирішення питань щодо звільнення працюючих, які досягли пенсійного віку.
4.2.8. Проводити роботу щодо подальшого удосконалення мережі медичних закладів, організації амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги на засадах сімейної медицини, сільських лікарських амбулаторій, ФАПів.
4.2.9. Щорічно інформувати Сторону профспілок про результати здійснення моніторингу створення нових робочих місць та вивільнення працівників в результаті запровадження планів реформування галузі охорони здоров’я.